Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Zamknite počítač vytiahnutím USB kľúča

Jednoduchý program na zamknutie počítača. Stačí vytiahnuť USB kľúč.

Ako na to:
Nainštalujte a spustite program Predator. V nastaveniach potom môžete nastaviť:

Settings – Program stále v nastavený interval aktualizuje kľúč na USB kľúči. Keď vytiahnete USB kľúč, program zamkne počítač po uplynutí intervalu. Ak zaškrtnete fast, tak počítač sa zamkne hneď po vytiahnutí USB kľúča. Opacity nastavte podľa toho či chcete aby bolo na monitory niečo vidno (čím viac % tým tmavší obraz). A startup zaškrtnite ak sa má spúštať program pri štarte.

Alarm Notification – môžete si nastaviť alarm, buď nejaký zvuk, alebo speaker. Spustí sa ak napríklad ak zadáte nesprávne heslo.

Change password – môžete si nastaviť heslo pre prípad že stratíte USB kľúč, aby ste mohli počítač odomknúť.

USB Key Drive – vyberte disk USB kľúča. Na USB kľúči sa vytvorí súbor predator.lock.

Ak je počítač zamknutý, tak pre odomknutie pripojte USB kľúč, alebo viackrát stlačte nejakú klávesu a na 20 sekúnd sa vám ukáže okno na zadanie hesla. Ak to nestihnete, tak sa spustí nastavený alarm.

Po novom pripojení USB kľúča musíte v programe zase spustiť monitorovanie, tak kliknite pravým tlačítkom na tray ikonku a dajte Resume monitoring (pripadne ak chcete vypnúť monitorovanie tak pause monitoring).

Môžete si tiež pozrieť Log, kde zistíte čas kedy bol spustený alarm, aké heslá boli zadávané…

Download

Ďalej existujú aj programy na zamknutie počítača napr. cez bluetooth, ak zariadenie je mimo dosahu, tak počítač sa zamkne… Viac tu.

Zdieľať na:

Post Tags - ,