Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Zahrajte si najnovšie hry aj na vašom starom PC, bez toho aby ste ich museli inštalovať

Zahrajte si hry ako Mafia 2, F.E.A.R. 3, Dirt 2, Assassins Creed 2, Just Cause 2, Trine, NBA 2K10 a iné.

 

Pomocou služby na stránke Onlive si môžete zahrať najnovšie hry, stačí ak máte rýchly internet. Hry sa spúšťajú na serveroch stránky Onlive, k vám sa prenáša iba obraz, zvuk. Minimálne pripojenie je uvádzané 3 Mbps, optimálne 5 Mbps, čo si myslím že už v dnešnej dobe to nie sú nejaké vysoké nároky. Bol som celkom milo prekvapený, keďže hrateľnosť a grafika je celkom dobrá a ak nemáte dostatočne výkonný počítač na nové hry, tak myslím že aj toto poteší, ako si aspoň vyskúšať najnovšie hry. Hru si môžete zahrať zadarmo len pol hodiny, ak chcete hrať neobmedzene musíte si zaplatiť mesačný poplatok, ale aj tak myslím že to je výborná možnosť. Občas sa môže pri spustení objaviť chyba že máte vysoký ping, alebo nejaký network problem, keďže servery sú v Amerike. Cez deň je niekedy problém sa tam dostať, väčšinou to píše že máte veľký ping, resp. latency, ale napríklad teraz poobede to ide bez problémov, pol hodiny bez toho aby napísalo nejakú chybu. Hru keď vypnete a spustíte znova, zas máte na hranie pol hodiny.
Na výber je asi 50 hier, napríklad Mafia 2, F.E.A.R. 3, Dirt 2, Assassins Creed 2, Just Cause 2, Trine, NBA 2K10. Tu máte kompletný zoznam hier.

Ako na to:

Na stránke Onlive kliknite na Sign up free pre registráciu a zadajte vašu mailovú adresu, meno a heslo.
Otvorí sa vám stránka s odkazom na stiahnutie aplikácie na spúšťanie hier, tak si ju stiahnite a nainštalujte. Teraz ju len spustite a prihláste sa.

Potom len kliknite na play a spustí sa vám menu, kde si vyberte možnosť marketplace a tam si môžete vybrať hru ktorú chcete spustiť.

Vyberte možnosť free trial a hra sa spustí.

http://www.blog4all.sk/blog/images/onlive4.jpg

Hry sa spúšťajú dosť rýchlo, grafika tiež nie je najhoršia. Občas mi vyskočil network problem, tak len stačí chviľku počkať, kliknúť na reconnect a pokračovať v hraní.

A takto vyzerá hra:

Myslím že je to zaujímavý nápad a dúfam že stránka vydrží a bude sa ďalej vylepšovať. Každopádne dobrý nápad ako si vyskúšať hru, či už predtým ako si ju chcete zaobstarať, alebo zahrať na pc ktorý nemá na nové hry postačujúci hardware. Nevýhoda je že servery sú až v Amerike, tak vačšia odozva medzi serverom, tím pádom niekedy pomalšie reakcie, alebo v „špičke“ vás tam možno ani nepripojí. Firma garantuje plynulosť do 1600 km. Uvidíme, možno vznikne niečo podobné aj niekde bližšie, zatiaľ si môžete vyskúšať aspoň toto 🙂

Post Tags - ,