Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Využívajte mobil ako bezdrôtový touchpad na ovládanie počítača, alebo notebooku

Premeňte mobil na bezdrôtový touchpad a ovládajte tak jednoducho svoj počítač mobilom. Ovládať môžete myšku aj klávesnicu.

Nedávno som narazil na celkom zaujímavú aplikáciu Gpad, ktorá vám umožní využívať mobilný telefón ako touchpad. Aplikácia je pre telefóny s Androidom. Telefón môžete mať pripojený cez USB, bluetooth, alebo WiFi. Osobne som skúšal len WiFi a bol som prekvapený ako dobre a rýchlo to funguje. V telefóne môžete ovládať aj klávesnicu. V aplikácii nájdete aj zopár upravených „klávesníc“, pre ľahšie ovládanie niektorých programov, napr. Adobe illustrator, Media Player, Power point, môžete tak jednoducho ovládať svoje prezentácie pomocou mobilu a podobne. Klávesnice si tiež viete upraviť a rozmiestniť klávesy podľa potreby. Existuje free, aj platená verzia. Skúšal som len free verziu, ktorá je plne funkčná. Pro verzia vám ponúka navyše možnosť pridať na plochu widget s obľúbenou klávesnicou, neobmedzené ovládanie cez bluetooth vo Win 7 (wifi je aj tak podľa mňa aj tak lepšie 🙂 ) a nezobrazovanie reklám (žiadnu som tam zatiaľ nevidel).

Ako na to:

V počítači ktorý chcete ovládať si nainštalujte program gPad server. Nepotrebujete nič nastavovať, po nainštalovaní iba spustíte program a zobrazí sa vám tray ikonka . Ak chcete ovládať počítač mobilom cez WiFi, stačí ak máte mobil pripojený v tej istej sieti v ktorej počítač. Už len si nainštalujte aplikáciu gPad v mobile a v nastaveniach aplikácie kliknite na scan, prípadne ručne zadajte IP počítača. V nastaveniach si viete nastaviť aj rýchlosť touchpadu, typ pripojenia, heslo a podobne.

Po kliknutí na tOuchpad sa vám zobrazí klasický touchpad. Ak stlačítko na telefóne tlačítko menu, zobrazí sa vám klávesnica.

Kliknutím na gPads si môžete vybrať niektorú z klávesníc na ovládanie vybraných programov, alebo kliknutím na eDitor si upravovať tieto klávesnice.

Download

gPad aplíkácia pre mobil
gPad server pre Windows, alebo MAC

Pre iPhone nájdete niečo podobné napr. tu.

Zdieľať na:

Post Tags - , , ,
Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch