Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Vytvorte si jednoducho dočasný email na „jednorazové“ registrácie

Vytvorte si jednoducho a rýchlo mail na jedno použitie, pre každodennú registráciu na stránkach kam nechcete zadávať váš súkromný mail.

Ak sa registrujete na množstve stránok, tak predpokladám že máte viac mailov a na registráciu na rôznych stránkach nezadávate svoj súkromný mail, inak po chvíli ho máte plný spamov. Na takéto „jednorázové“ registrovanie môžete využiť službu my-spambox, pomocou ktorej si vytvoríte dočasný mail, ak je potrebné napríklad potvrdiť registráciu aktivačným linkom.

Ako na to (pre Firefox užívateľov ešte jedna alternatíva nižšie):

Stačí že si otvoriť stránku spambox.us a do riadku enter your mail zadajte váš reálny mail a nastavte kedy má dočasný mail expirovať. Od 30 minút až po jeden rok.

Potom len kliknite na generate spambox a ukáže sa vám stránka s vašou dočasnou adresou.

Teraz pri registrácii len zadajte tento mail a maily ktoré naňho budú chodiť budú automaticky presmerované na váš reálny mail, kým neuplynie doba kedy má email expirovať. Väčšinou maily nájdete v spamboxe, takže ak čakáte nejaký mail z registrovanej stránky tak pozrite aj do spamu.

Ako na to pre Firefox užívateľov:

Ak máte Firefox, tak sa to dá jednoducho pomocou rozšírenia my-spambox. Po nainštalovaní sa vám ukáže v pravo dole ikonka rozšírenia,

Na tú len kliknite ľavým tlačítkom a ukáže sa vám okno na zadanie vášho (reálneho) )mailu,

Potom ako zadáte mail iba potvrdte a vyskočí vám okno s dočasnou adresou a automaticky sa skopíruje do schránky, takže stačí ctrl+v.

Tento mail expiruje po 12tich hodinách. Maily odoslané na vygenerovaný mail budú automaticky presmerované na váš reálny mail, kým neuplynie doba kedy má expirovať. Väčšinou maily nájdete v spamboxe, takže ak čakáte nejaký mail z registrovanej stránky tak pozrite aj do spamu.

Rozšírenie my-spambox pre Firefox stiahnete tu.
Ak nepoužívate Firefox, alebo nechcete inštalovať rozšírenie, tak pre vás je tu stránka spambox.us.

Post Tags - ,