Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Vytvorte si flash animáciu z prezentácie v MS Power Pointe

Jednoduchý doplnok, ktorý vám priamo do Power Pointu pridá možnosť uložiť prezentáciu vo flashi.

Ak potrebujete umiestniť prezentáciu napríklad na web, tak určite oceníte tento doplnok pre MS Power Point s názvom iSpring. Po nainštalovaní vám pribudnú tlačítka na uloženie do flashu priamo v Power Pointe. Flash animácia bude na stránke fungovať tak ako prezentácia v Power Pointe, čiže napr. po kliknutí prejsť na ďalší slide a podobne.

 

Ako na to:

Stačí len nainštalovať iSpring a na konci inštalácie sa vás spýta či chcete spustiť Power Point. Kliknite na lunch a spustí sa vám Power Point a pribudnú vám nové tlačítka.

Prvé tlačítko Quick publish slúži na rýchle uloženie s prednastavenými nastaveniami. Druhé, Publish vám najprv zobrazí nastavenia kde si môžete nastaviť či chcete uložiť len aktuálny slide, alebo všetky, kam sa má prezentácia uložiť, či sa má vygenerovať priamo aj HTML súbor, či sa má spustiť automaticky a podobne. Už len kliknete na Publish a vytvorí vám klasickú flash animáciu v swf formáte. Ak máte zaškrtnuté HTML, pridá k tomu aj index.html súbor, ktorý spustite a v prehliadači vám zobrazí prezentácia. Ďalšie tlačitka slúžia na vkladanie youtube videí a flash animácii do prezentácie.

Ukážka (kliknite):

Táto verzia je FREE, existuje potom ešte Pro verzia, ta má navyše nejaké funkcie, ako vkladanie zvuku a podobne.

Download iSpring free

Zdieľať na:

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch