Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Vyskúšajte si Android hry, alebo aplikácie vo vašom počítači

Zahrajte si hry pre operačný systém Android, vyskúšajte si aplikácie a tiež môžete sledovať niektoré televízne stanice online.

Už dávnejšie som skúšal emulátor Androidu, Bluestacks, ale až doteraz to nemalo veľké využitie, ale najnovšia verzia konečne priniesla aj podporu GPU, takže si už môžete vyskúšať aj hru a celkovo sa to dosť zmenilo od verzie, ktorú som skúšal predtým, aj keď stále ide iba o beta verziu. Po nainštalovaní a spustení tam nájdete nejaké predinštalované aplikácie, ďalšie si môžete stiahnuť z marketu, alebo priamo z PC. Môžete tiež využiť cloud, ak si chcete nainštalovať aplikácie, ktoré využívate aj vo svojom mobile. V mobile si musíte nainštalovať aplikáciu Bluestack cloud a zadať pin ktorý vám príde na mail a synchronizovať tak údaje z mobilu. Ako veľké plus je tiež to, že sa dajú inštalovať aplikácie nielen z marketu, ale aj priamo z počítača. Stačí si stiahnuť ľubovoľnú aplikáciu s koncovkou apk a po spustení sa vám aplikácia nainštaluje do Bluestacks.

Ako na to:

Po nainštalovaní sa vám na ploche ukáže panel s tlačítkami, pre rýchly prístup k aplikáciám, cloudu a populárnym aplikáciám. Krížikom si môžete panel skryť, ak vám na ploche zavadzia. Pri prvom spustení sa vás program spýta či máte Android telefón a ak áno, tak či ho chcete synchronizovať s programom.

V nastaveniach nájdete zopár základných nastavení, ako jazyk, veľkosť okna pri aplikáciách, nastavenie klávesnice a podobne.

Po nainštalovaní si len spustíte market (1mobile Market), prípadne Amazon market a môžete inštalovať aplikácie. Prípadne priamo z počítača, spustením apk súboru.

A dá sa na tom rozbehať aj TV, ktorú tak môžete sledovať v počítači 🙂 ( iphonetv.antik.sk )

Skúšal som to na Windowse 7 64bit, zatiaľ som nezaznamenal žiadny problém 🙂

Download Bluestacks

 

Post Tags - , , ,