Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Tipy pre Windows XP č.2

  • ako pridať do kontextového menu voľbu „kopírovať do priečinka“
  • ako zobraziť voľbu prepnúť užívateľa
  • ako vymazať sieťové heslo uložené vo Windowse
  • ako ovládať kurzor myši klávesnicou

Ako pridať do kontextového menu „kopírovať do“

Veľa ľudí ešte stále používa „tento počítač“ namiesto nejakého súborového manažéra, napr. Total Commander, tak sa vám môže celkom hodiť táto funkcia, keďže v kontextovom menu je iba možnosť „odoslať kam“.

Ako na to:
Kliknite na štart, spustiť a napíšte: regedit. V editori registrov teraz choďte do HKEY_CLASSES_ROOT + AllFilesystemObjects + shellex a pravým tlačítkom kliknite na ContextMenuHandlers, nový, kľúč a napíšte Copy To.

Teraz sa postavte kurzorom na Copy to a v pravom panely dvakrát kliknite na položku predvolené a zadajte hodnotu {C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13} aj so zátvorkami.


Teraz keď kliknete pravým tlačítkom na nejaký súbor, tak vám pribudne možnosť Kopírovať do priečinka.

Ako zobraziť voľbu prepnúť užívateľa

Už sa mi stalo že po kliknutí na odhlásiť sa mi nezobrazovala voľba prepnúť užívateľa. Keďže sa mi nechcelo stále odhlasovať a prihlasovať, tak tu je riešenie ako zapnúť túto voľbu ak sa aj vám nezobrazuje:

Kliknite na štart, ovládací panel, používateľské kontá, zmeniť spôsob prihlasovania, odhlasovania a zaškrtnite položku použiť úvodnú obrazovku.


Teraz keď kliknete na odhlásiť sa, zobrazí sa vám aj voľba prepnúť užívateľa.

Ako vymazať sieťové heslo uložené vo windowse

Ak sa prihlasujete na nejaký počítač v sieti, kde musíte zadať prihlasovacie meno a heslo, tak tieto údaje sa uložia do Windows Cache ( ale po reštartovaní by sa to malo aj tak vymazať). Ale ak chcete to heslo vymazať ručne, tak kliknite na štart, spustiť a napíšte: control userpasswords2 a potvrďte. Teraz otvorte záložku spresnenie a spravovať heslá.

Ako ovládať kurzor myši klávesnicou

Toto je už dosť starý tip, ale aj tak myslím že veľa z vás o tom nevie. Na klávesnici stačí stlačiť naraz klávesy Alt+Shift+NumLock. Vyskočí vám okno klávesy myši, to len potvrďte a v systray sa vám ukáže ikonka . Teraz môžete ovládať kurzor klávesami 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9. Klávesa 5 je kliknutie, klávesa + dvojklik. V nastaveniach si môžete nastaviť rýchlosť kurzoru…

Staršie tipy:
– ako vypnúť CD autorun
– napaľovanie priamo vo win XP
– zamknutie adresárov vo win XP + ako to obísť
– ako vypnúť automatické reštartovanie počítača po aktualizácii
– ako sa zbaviť súborov thumbs.db

nájdete tu.