Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ovládajte svoje torrenty na diaľku zo vzdialeného pc, alebo aj cez telefón

Ako jednoducho pristupovať a ovládať svoje torrenty odkiaľkoľvek..

V novej verzii µTorrentu môžete svoje torrenty kontrolovať na diaľku odkiaľkoľvek a to buď cez webovú stránku, alebo aj pomocou aplikácie v telefóne. Ide zatiaľ o alfa verziu, ale funguje mi bez nejakých problémov. Nastavenie je úplne jednoduché, zvládnuť by to mal každý. Nepotrebujete nič viac, len v programe nastaviť prihlasovacie údaje (žiadna predošlá registrácia nieje potrebná) a potom sa prihlásiť zo vzdialeného počítača. Môžete tak pozastavovať torrenty, spúšťať, pridávať nové atď.

Ako na to:

Najprv musíte mať nainštalovanú najnovšiu verziu µTorrentu, minimálne 3.0. Po spustení programu kliknite na ikonku µTorrent Web Preferences .

Tu si zaškrtnite Enable µTorrent Web Remote Access a vyplňte prihlasovacie údaje, pomocou ktorých sa potom prihlásite zo stránky (nieje potrebná žiadna predošlá registrácia).

Potom sa vás ešte spýta na bezpečnostnú otázku, tak si ju vyplňte, pre prípad že heslo zabudnete.

Po kliknutí na použiť by vám µTorrent mal napísať, že ste boli zaregistrovaný a že pripojenie je dostupné.

Teraz sa môžete prihlásiť a ovládať µTorrent odkiaľkoľvek a to buď cez stránku web.utorrent.com, prípadne cez mobilnú verziu, alebo aplikáciu. Po otvorení stránky stačí zadať prihlasovacie údaje ktoré ste zadali v programe.

Webové rozhranie vyzerá takto:

Web je upravený aj pre Android telefóny a iPhone, ale existujú už na to aj aplikácie. Ja som skúšal aplikáciu pre Android, ktorá fungovala tiež bez problémov.

Download µTorrent