Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Majte prístup k svojím zdieľaným súborom odkiaľkoľvek

Ako sa dostať k svojím zdieľaným súborom odkiaľkoľvek, cez webové rozhranie, alebo aj mobil.

 

Pomocou programu Dropbox máte prístup k svojím zdieľaným súborom odkiaľkoľvek. Služba funguje asi tak, že na počítači si nastavíte zdieľaný adresár, do ktorého keď niečo nahráte, automaticky sa to uploadne na váš účet. Všetky zmeny ktoré vykonáte v tomto adresári sa ihneď automaticky vykonajú aj na vašom účte. K zdieľaným súborom sa potom môžete dostať odkiaľkoľvek, buď z iného pc, mobilného telefónu a podobne. Napr. v PC nahrám nejaký súbor do zdieľaného adresára, ten sa automaticky nahrá na váš účet a po spustení aplikácie na telefóne, sa zosynchronizuje zoznam súborov s účtom a môžem si súbory kedykoľvek stiahnuť. K súborom sa dá pristupovať aj cez webové rozhranie na stránke Dropbox, takže k súborom sa dostanete odkiaľkoľvek. Súbory sa tiež dajú cez telefón, aj cez webové rozhranie uploadovať a automaticky sa potom synchronizujú s PC. Ako free užívateľ máte obmedzený priestor 2gb. Ak potrebujete viac miesta, môžete si dokúpiť. Nastaviť sa tiež dá verejný adresár, ak chcete zdieľať nejaký súbor so svojím známym, stačí mu dať link na súbor nahraný vo verejnom adresári, alebo súbory sa dajú zdieľať aj medzi viacerými užívateľmi, ktorým povolíte prístup a ktokoľvek niečo zmení v adresári, automaticky sa to synchronizuje s ostatnými. Môžete si stiahnuť aj aplikáciu do vášho telefónu, podporuje iPhone, iPad, Android a Blackberry.

 

Ako na to:

Nainštalujte si Dropbox na počítači. Po spustení sa najprv musíte prihlásiť, takže ak nieste zaregistrovaný tak sa zaregistrujte a prihláste.

 

V druhom kroku si zvoľte koľko miesta chcete mať k dispozícii, 2GB je zadarmo, 50 a 100 už je za mesačný poplatok.

 

V ďalšom kroku keď si necháte zaškrtnuté typical, tak vám automaticky nastaví zdieľaný adresár v mojich dokumentoch. Ak chcete vlastný, vyberte možnosť advanced a potom si nastavte kam chcete umiesniť zdieľaný adresár.

V poslednom kroku už len vyberte či chcete aby sa všetky súbory s počítačom aktualizovali automaticky, alebo iba zvolené adresáre. Potom vás ešte program v krátkosti oboznámi ako Dropbox funguje.

Ak nahráte nejaký súbor do Dropboxu napríklad cez telefón, program v počítači vás na to ihneď upozorní.

Myslím že to je zaujímavá služba, ja to využívam najmä v mobile. Je to dobré na prenos najmä menších súborov, ku ktorým potrebujete mať občas prístup odkiaľkoľvek.

Download Dropbox