Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Clipboard – hisória dát ukladaných do systémovej schránky

Program, ktorý vám umožní prehliadať históriu dát ukladaných do systémovej schránky.

Je to veľmi užitočná pomôcka pre používateľov windowsu. Už sa vám možno stalo že ste si skopírovali nejaký text do schránky a potom ho omylom prepísali niečím iným a prišli ste tak o skopírovaný text, heslo… S týmto programom sa vám to nestane. Program ukladá do svojej databázy každý text ktorý skopírujete. Volá sa Clipboard, je freeware a nezaberá veľa pamäte, takže na pozadí vám môže bežať stále.

Po nainštalovaní vás program prevedie rýchlym tutorialom na oboznámenie sa s ovládaním, ktoré je veľmi jednoduché a umožňuje rýchly prístup k uloženým dátam.

Najprv si nastavte skratku, po stlačení ktorej sa vám ukáže okno s uloženými dátami. Hneď v nasledujúcom kroku si môžete vyskúšať vkladanie uložených dát.

V ďalšom kroku si nastavte skratky, ktorými môžete posúvať medzi kopírovanými dátami dopredu, dozadu, bez toho aby ste museli otvárať program.

Po skončení tutorialu sa vám ukáže tray ikonka, na ktorú dvakrát kliknite, alebo stlačte nastavenú skratku. V programe kliknite na file/options a nastavte si či sa má program spúštať automaticky, či sa má zobrazovať tray ikonka a tiež si môžete meniť nastavené skratky.

Program si pamätá nielen kopírovaný text, ale aj kopírované obrázky. Po kliknutí na niektorú položku v histórii, sa vám ukážu ďalšie informácie ako napríklad dátum a v akom programe boli tieto dáta skopírované.

Download

Post Tags - ,