Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Automatické sťahovanie z rapidshare com

Zopár najpoužívanejších programov na automatické sťahovanie z rapidshare (aj iných serverov).

Pre free užívateľov:

Sťahovanie cez Greasemonkey script – Rapidshare AutoWait

Funguje to tak, že po nainštalovaní skriptu stačí otvoriť rapidshare odkazy vo Firefoxe, ktoré sa budú po jednom sťahovať. Stránky sa obnovujú každých 70 sekúnd, až kým neubehne 15 minútový limit. Postupne tak sťahuje všetky odkazy. Vo Firefoxe si ešte musíte nastaviť automatické ukladanie súborov, podľa prípony. Napr. ak sťahujete súbory s koncovkou rar, musíte nastaviť aby rar súbory začalo sťahovať automaticky, inak vám sťahovanie nezačne.
Výhodou je že sťahovanie je veľmi jednoduché a netreba žiadny iný program. Nevýhodou je napr. to, že musíte nechať každý odkaz otvorený na novej karte a je to vhodné skôr na sťahovanie menšieho počtu súborov.


Download: Greasemonkey, Rapidshare AutoWait

FreeRapid Downloader

FreeRapid Downloader je ďalší veľmi dobrý program na sťahovanie, ktorí podporuje rapidshare a veľa iných, aj CZ/SK serverov. Má automatický update pluginov a iné užitočné nastavenia. Celkovo som s týmto programom spokojný, ale to čo mi na ňom najviac chýba je reconnect.

Download

jDownloader

Jeden z najlepších programov na sťahovanie je určite jDownloader. Podporuje veľa ďalších serverov, reconnect, veľké plus je tiež automatické rozbaľovanie archívov, aj s automatickým zadávaním hesiel, z vytvoreného password listu…

Viac o jDownloaderi sa dočítate tu.

Návody ako sťahovať cez jDownloader nájdete aj na tejto stránke.

Cryptload

Ďalší veľmi dobrý a dosť používaný program je Cryptload. Nepodporuje toľko serverov ako programy opisované vyššie, ale inak funguje bez problémov. Výhodou je napr. že podporuje interný aj externý reconnect.

Download

Pre premium užívateľov

Pre Premium užívateľov odporúčam sťahovanie cez Flashget. Návod ako na to nájdete tu.

Prípadne dobrý je aj IDM, v ňom podobne ako vo Flashgete stačí nastaviť prihlasovacie údaje.

Pozrite tiež návod: Ako čo najjednoduchšie sťahovať videa z TV archívov STV, JOJ a iných a zo serverov ako Megavideo, Youtube, Facebook, Rapidshare a pod.