Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Automatické reštartovanie routeru

Načo to je dobré? Ak máte dsl od T-comu s dynamickou ip, tak po každom

pripojení máte inú ip a môžete sťahovať napríklad z rapidshare bez čakania.

Update 29.5.09

Keďže mi ešte stále chodia dotazy ohľadom reconnectu, tak sem pridávam návod na program, na ktorý som prednedávnom natrafil. Je to šikovný program, pomocou ktorého si veľmi ľahko vytvoríte reconnect pre váš router. Podporuje cca 250 modemov a routerov. Ak chcete vedieť či podporuje aj váš, kliknite tu a napíšte názov routeru.

Ako na to:
– stiahnite si a rozbaľte program Curl Router Reconnect
– po spustení vyberte zo zoznamu váš router
– napíšte IP, prihlasovacie meno a heslo do routeru
– kliknite na convert (prípadne si môžete vybrať aj OS Linux)
V adresári kde ste rozbalili program sa vám vytvoril nový adresár Router, v ktorom sú dva súbory, curl.exe a router_reconnect.bat. Ak chcete reštartovať router tak stačí spustiť súbor router_reconnect.bat. Tento súbor si potom môžete nastaviť v niektorom z programov, ktoré podporujú externý reconnect (USD, Cryptload…)

Download

Starý návod:

Musíte vedieť meno a heslo do routeru a ip cez ktorú sa prihlasujete. Potom si vytvorte súbor script.txt a súbor reset.bat. Do súboru reset.bat napíšte: “tst10.exe /r:script.txt” – bez úvodzviek. Do súboru script.txt musíte napísať približne toto:

92.168.1.1

WAIT “Password”

SEND “vase heslo\m”

WAIT “>”

SEND “adsl reboot\m”

Závisí to od routeru aký máte. Toto je funkčné pre router vigor2700, ale nieje problém to upraviť pre nejaký iný. Ak neviete čo máte napísať, tak to môžete zistiť cez telnet. Kliknite na štart, spustiť a napíšte telnet. Tam napíšte: open ip routera a podľa toho čo od vás pýta tak vytvorite súbor script.txt. Bude od vás pýtať username a heslo, podľa toho čo pýta prvé, to napíšte do súboru. A dávajte pozor na malé a veľké písmena. Píšte presne to čo od vás pýta. napr. môže vyzerať takto:

192.168.1.1

WAIT “Username”

SEND “vase heslo\m”

WAIT “Password”

SEND “vase heslo\m”

WAIT “>”

SEND “adsl reboot\m”

Ak by niekto chcel vedieť čo znamená to \m tak to je aby sa program spúštal minimalizovaný. Ten posledný riadok si tiež musíte upraviť podľa routeru. Keď ste sa cez telnet prihlásili do routeru, napíšte ? a vypíšu sa vám príkazy. Podľa toho už sami musíte prísť na to čo napísať, podľa toho čo tam je. Obidve súbory – script.txt a reset.bat dajte to jedného adresára a stiahnite aj tento súbor a rozbaľte do toho istého adresára. To by malo byť všetko, stačí spustiť súbor reset.bat a ak ste všetko správne nastavili router sa reštartuje. Potom si už len stačí stiahnuť napríklad autousd a v plánovači si nastaviť kedy spustiť súbor reset.bat…http://www.blog4all.ic.cz/?p=15 Ak má niekto vigor2700 tak si len stiahnite tento súbor, rozbaľte do nejakého adresára a v súbore script.txt zmente len vase heslo. Odomňa to username nepýta, ale to asi preto že mám nastavene štandardne – admin. Ak by náhodou od vás pýtalo tak to upravte podľa toho ako som písal vyššie.

Update:

Pre vigor 2700 stačí ak kliknete na tento odkaz a router sa reštartuje. V odkaze len nastavte vaše prihlasovacie údaje. Môžete si tak cez vistatask vytvoriť exe súbor, ktorý vám otvorí a zavrie túto stránku.

odkaz:
http://user:password@192.168.1.1/cgi-bin/online3.cgi?ifno=3

Reštartovanie modemu:

Vytvorte si súbor reset.bat a tam napíšte:


start/wait rasdial „Microcom ADSL DeskPorte USB“ /disconnect”

start/wait rasphone -d „Microcom ADSL DeskPorte USB“

toto by malo fungovat s MicrocomAD 262 a dsl od T-comu

alebo

start/wait rasdial “vaše internetové pripojenie” /disconnect

start/wait rasphone -d “vaše internetové pripojenie”

Súbor uložte a nastavte v plánovači usd, alebo elephant a sťahujte 😉

za návod na reset modemu thx užívateľom rik a milos

Pozrite tiež tu.

Zdieľať na:

Post Tags -