Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Aktualizujte si automaticky naraz všetky portable aplikácie

Ako si jednoducho stiahnuť často používané portable aplikácie a mať stále aktuálnu verziu.

Pomocou programu Portable Software Updater si môžete jednoducho stiahnuť niečo cez stovku portable aplikácií zo servera portableapps.com. Program vás potom bude automaticky upozorňovať na nové verzie aplikácií.

Ako na to:

Po spustení programu máte na výber niekoľko záložiek so zoznamom programov ktoré podporuje. Ak už používate nejaké portable aplikácie, ktoré ste našli v zozname, tak kliknite na názov programu a nastavte cestu k exe súboru.

Vedľa každej aplikácie máte na výber 5 možností:

Check – program vám napíše najnovšiu verziu portable aplikácie (ak túto utilitu už používate, tak napíše aj vašu aktuálnu verziu)
Check&DL (download) – tiež skontroluje či existuje novšia verzia od vašej, alebo ak túto utilitu nepoužívate vôbec, tak ju stiahne
Check&RI (run it) – skontroluje najnovšiu verziu a po stiahnutí spustí aplikáciu
Check&SI (silent install) – ak program zistí novšiu verziu aplikácie, tak ju stiahne a nainštaluje na pozadí, bez toho aby ste museli niečo robiť
Don`t check – nekontroluje novšiu verziu.

Všetky nastavenia sa dajú uložiť, takže nebudete musieť nanovo nič nastavovať a to tak že kliknete na záložku Settings a SAVE… Potom už len program kedykoľvek spustíte (ak sa vám nespúšťa automaticky) a kliknete na GO a program vykoná nastavené operácie. Ak chcete aby program bežal na pozadí, tak kliknite pravým tlačítkom na tray ikonku a vyberte možnosť stealth mode.
V settings si ďalej nastavte kam sa majú aplikácie sťahovať, kam inštalovať, ako často má program vyhľadávať aktualizácie a pár ďalších nastavení.

Program je free. Pre sponzorov tu je akurát záložka Extras, ale v nej si zatiaľ môžete nastaviť len klávesové skratky na spúšťanie programov.

Rozhodne je to zaujímavý program. Hlavnou nevýhodou je to, že si v ňom možno nenájdete všetky používané portable aplikácie, ale postupne budú určite pribúdať ďalšie. Čoskoro by mala vyjsť verzia 3.0, ktorá má priniesť viacero zmien.

Download Portable Software Updater
Odporúča sa sťahovať aktuálnu verziu programu stále iba z tejto stránky.

Zdieľať na:

Post Tags - , , ,