Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako zobraziť percentá na ikonke batérie v Android telefóne

Ako zobraziť percentá na ikonke batérie v Android mobile povolením skrytých nastavení. 

Jednou z funkcií, ktoré v Androide chýbajú je zobraziť percentuálny stav batérie. Teda aspoň ak používate čistý Android, u všelijakých nadstavieb to môže byť inak. Samozrejme použitím rôznych aplikácií si viete zobraziť stav batérie, ale je to funkcia, ktorá by mala byť dostupná priamo v nastaveniach. V novšom Androide 6,7 táto funkcia je, ale v nastaveniach ju len tak ľahko nenájdete, ale musíte si najprv povoliť Tuner používateľského rozhrania (System UI tuner). Ak máte starší Android 4.4 a 5, túto funkciu v nastaveniach nenájdete, aj keď ju Android podporuje, ale dá sa povoliť pomocou aplikácie (root nepotrebujete).

Ako na to:

Stiahnite lištu s notifikáciami, aby sa vám zobrazila ikonka nastavení. Na tej pár sekúnd podržte prst a malo by vám vyskočiť upozornenie, že tuner používateľského rozhrania bol pridaný do nastavení .

Otvorte nastavenia a úplne dole máte možnosť Tuner používateľského rozhrania. Po otvorení len zaškrtnite možnosť Zobraziť percentá vloženej batérie.


V staršom Androide si stiahnite malú aplikáciu Battery Percent Enabler, ktorá má jediný účel, povoliť zobrazenie stavu batérie.

Post Tags - ,