Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako zmeniť pozadie prihlasovacej obrazovky vo Windowse 7, 10

Ako zmeniť pozadie prihlasovacej obrazovky vo Windowse.

Vo Windowse 10 si môžete zmeniť uvítaciu obrazovku priamo v nastaveniach, ale v staršom Windowse 7 táto možnosť priamo dostupná nieje. Dá sa to buď jednoduchou úpravou registrov a prepísaním prednastaveného pozadia, alebo stačí na to použiť nejaký jednoduchý program, ako napr. Windows 7 Logon Background Changer, ktorý to spraví za vás. Program je zadarmo, oupen source a netreba ho inštalovať. Nemusíte teda manuálne upravovať registre, ani prepisovať obrázky, jednoduchá utilita spraví všetko za vás.

Ako na to:

Windows 7

Keďže Windows 7 Logon Background Changer netreba inštalovať, stačí stiahnuť, rozbaliť zip a spustiť program. Nastavenie pozadia v programe je jednoduché, už pri spustení vám ponúkne na výber vaše Windows pozadia. Ak chcete zmeniť na vlastné pozadia, stačí kliknúť na Choose folder a vybrať priečinok s vašími obrázkami. Zobrazí sa vám náhľad obrázkov, takže stačí kliknúť na výbraný a potvrdiť Apply a to je všetko. Ak teraz zamknete počítač, uvidíte nastavený obrázok pozadia.

Windows 10

Tu je to o niečo jednoduchšie, keďže na to nepotrebujete žiadne zmeny registrov, ani programy tretích strán. Stačí na ploche kliknúť pravým tlačidlom, vybrať možnosť prispôsobiť a v nastaveniach zmeniť nastavenie obrazovky uzamknutia.

Windows 7 Logon Background Changer download

Post Tags - ,