Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako zdieľať klávesnicu a myšku pre viac počítačov

Ak máte viac počítačov, prípadne notebook a stolový pc, tu máte návod ako jednou myškou a klávesnicou ovládať pc, ktorý si vyberiete.

Stačí vám na to mať sieť medzi pc a program Synergy.

Na pc, ktorý chcete aby bol server (kde máte pripojenú klávesnicu a myšku ktorou chcete ovládať iný pc) zaškrtnite Share this computer`s keyboard and mouse.

kliknite na configure a na tlačítko pridať (+) a do screen name zadajte názov pc ktorý chcete ovládať a potvrďte. To isté spravte ešte raz a pridajte aj názov servera.

kliknite na hotkeys a na tlačítko pridať (+) a stlačte skratku, ktorou chcete prepnúť ovládanie na druhý pc

na pravej strane v actions, tiež kliknite na pridať (+), zašktrtnite Switch to screen a napíšte názov pc (klienta), ktorý chcete ovládať a potvrďte.

To isté spravte ešte raz, ale teraz zadajte inú skratku, ktorou chcete prepnúť naspäť na ovládanie servera a v actions pridajte aj pre túto skratku Switch to screen a napíšte názov pc (servera).

Ak máte všetko nastavené, kliknite na štart. Na druhom pc, ktorý chcete ovládať, tiež nainštalujte a spustite program, zaškrtnite Use another computer`s shared keyboard… zadajte názov pc (servera) a kliknite na štart. Teraz po stlačení skratky ovládate klientský pc.
V programe si jednoducho môžete nastaviť automatické spúšťanie pri štarte windowsu – kliknutím na autoštart, install. Ak vám to nefunguje tak si vo firewalle povoľte nastavený port. Port zistíte kliknutím na advanced.

Download

Zdieľať na:

Post Tags - ,