Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako vytvoriť sieť cez wifi medzi dvoma notebookmi

Ak potrebujete prekopírovať nejaké súbory z jedného notebooku na druhý, alebo chcete hrať hry a nemáte sieťový kábel, tak tu máte návod ako prepojiť dva notebooky cez wifi.

Ide o bezdrôtovú sieť v režime ad-hoc. Rýchlosť siete je však len 11Mbps.
Takže ako nato:

otvorte ovládací panel- sieťové pripojenia – bezdrôtové zariadenie – vlastnosti a kliknite na internet protocol TCP/IP vlastnosti

zašrtnite použiť túto ip a do riadku adresa IP zadajte nejakú IP adresu . Kliknite na maska podsiete a vyplní sa samo. Potvrďte OK.

kliknite na záložku Bezdrôtové siete a pridať

Všetko nastavte podľa obrázka. Vyplňte názov siete (SSID), sieťový kľúč (ľubovoľné heslo 5-13 znakov), ak chcete mať sieť zabezpečenú, ak nie, môžete vypnúť wep. Potvrďte OK

kliknite ešte na záložku spresnenie a odškrtnite zdieľanie internetového pripojenia. Inak sa na váš pc nebude dať pripojiť, ale vy sa pripojiť na druhý pc môžete. Aspoň mne to tak funguje.

Teraz dajte vyhľadať bezdrôtové siete, kde vám pribudne sieť ktorú ste vytvorili.

Na druhom notebooku (PC) tiež nastavte manuálne IP, ale IP sa nesmú zhodovať.

Na prvom notebooku kliknite na vytvorenú sieť, dajte pripojiť, zadajte sieťový kľúč. Počas pripájania dajte vyhľadať bezdrôtové siete aj na druhom notebooku a dajte pripojiť. Ak ste všetko nastavili správne, bez problémov vás pripojí.

Ak nemáte, tak si nastavte zdieľanie adresárov a kliknite na štart, spustiť a napíšte \\názov druhého počítača, alebo v total commanderi do príkazového riadka napíšte cd\\názov druhého počítača a ukážu sa vám zdieľané adresáre…. Ak vám to nefunguje, vypnite firewall.

Update:

Ak máte na jednom pc internet, tak bez problémov sa dá nastaviť zdieľanie. Treba potom vyplniť dns, bránu… Ak bude záujem tak to sem neskôr doplním.

Zdieľať na:

Post Tags - ,