Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako vytvoriť screenshot z celej stránky, nielen z viditeľnej časti

 

Screenshot_webpage_icon

Jednoduchý spôsob ako vytvoriť screenshot z celej stránky, po ktorom môžete kresliť, písať, alebo si jednoducho upraviť ľubovoľné časti stránky prepisovaním textov, mazaním jednotlivých obrázkov a iných častí, ešte pred vytvorením screenshotu.

Pridaním rozšírenia do prehliadača viete spraviť screenshot z celej stránky, ktorý potom viete jednoducho upravovať, kresliť po ňom, písať, orezávať, alebo ho rovno zdieľať, uložiť a podobne.. Môže sa to hodiť ak chcete niečo prečítať neskôr, prípadne si niečo uložiť, alebo niekomu poslať. Pre Chrome odporúčam vyskúšať Webpage Screenshot Capture. Zo stránky predtým ako spravíte screenshot môžete vymazať ľubovoľné časti z webstránky, prepisovať ľubovoľné texty, screenshot viete uložiť do počítača, poslať rovno do dropboxu, mailom a pod. Pre Firefox je podobné rozšírenie FireShot. Má tiež veľa funkcií, viete robiť screenshot iba z vybranej časti, aleboz celej stránky, taktiež písať text, orezávať, rozmazať vybrané časti a podobne.

Ako na to:
Chrome – Webpage Screenshot Capture

Nainštalujte si spomínaný doplnok kliknutím na odkaz vyššie. Na hlavnej lište v pravo vám pribudne ikonka fotoaparátu. Po kliknutí na ikonku si vyberte z možností podľa toho, či chcete spraviť screenshot z celej stránky, z viditeľnej časti, alebo editovať stránku.

Screenshot_webpage6

 

Po vytvorení screenshotu sa vám zobrazia ďalšie možnosti, kde môžete screenshot uložiť, alebo inak upravovať.

 

Screenshot_webpage1

 

Ak vyberiete možnosť editovať stránku, môžete prepisovať ľubovoľné texty, vymazávať obrázky a vybrané časti stránky, stačí myškou označiť vybranú časť a na klávesnici stlačiť delete. Potom môžte vytvoriť screenshot.

Screenshot_webpage5

 

Firefox – Fireshot

Vo Firefoxe je podobné rozšírenie Fireshot. Taktiež môžete vytvárať screenshoty jednoduchým kliknutím na ikonku a tiež potom obrázok upravovať, kresliť po ňom, písať text, rozmazávať vybrané časti a podobne.

 

Screenshot_webpage4

Screenshot_webpage3

 

A takto nejak vyzerá screenshot z celej stránky:

blog4all – Návody, tipy, triky… Vitajte na stránke blog4all

 

 

Post Tags - , ,