Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako vytvoriť screenshot z celej stránky, nielen z viditeľnej časti

 

Screenshot_webpage_icon

Jednoduchý spôsob ako vytvoriť screenshot z celej stránky, po ktorom môžete kresliť, písať, alebo si jednoducho upraviť ľubovoľné časti stránky prepisovaním textov, mazaním jednotlivých obrázkov a iných častí, ešte pred vytvorením screenshotu.

Pridaním rozšírenia do prehliadača viete spraviť screenshot z celej stránky, ktorý potom viete jednoducho upravovať, kresliť po ňom, písať, orezávať, alebo ho rovno zdieľať, uložiť a podobne.. Môže sa to hodiť ak chcete niečo prečítať neskôr, prípadne si niečo uložiť, alebo niekomu poslať. Pre Chrome odporúčam vyskúšať Webpage Screenshot Capture. Zo stránky predtým ako spravíte screenshot môžete vymazať ľubovoľné časti z webstránky, prepisovať ľubovoľné texty, screenshot viete uložiť do počítača, poslať rovno do dropboxu, mailom a pod. Pre Firefox je podobné rozšírenie FireShot. Má tiež veľa funkcií, viete robiť screenshot iba z vybranej časti, aleboz celej stránky, taktiež písať text, orezávať, rozmazať vybrané časti a podobne.

Ako na to:
Chrome – Webpage Screenshot Capture

Nainštalujte si spomínaný doplnok kliknutím na odkaz vyššie. Na hlavnej lište v pravo vám pribudne ikonka fotoaparátu. Po kliknutí na ikonku si vyberte z možností podľa toho, či chcete spraviť screenshot z celej stránky, z viditeľnej časti, alebo editovať stránku.

Screenshot_webpage6

 

Po vytvorení screenshotu sa vám zobrazia ďalšie možnosti, kde môžete screenshot uložiť, alebo inak upravovať.

 

Screenshot_webpage1

 

Ak vyberiete možnosť editovať stránku, môžete prepisovať ľubovoľné texty, vymazávať obrázky a vybrané časti stránky, stačí myškou označiť vybranú časť a na klávesnici stlačiť delete. Potom môžte vytvoriť screenshot.

Screenshot_webpage5

 

Firefox – Fireshot

Vo Firefoxe je podobné rozšírenie Fireshot. Taktiež môžete vytvárať screenshoty jednoduchým kliknutím na ikonku a tiež potom obrázok upravovať, kresliť po ňom, písať text, rozmazávať vybrané časti a podobne.

 

Screenshot_webpage4

Screenshot_webpage3

 

A takto nejak vyzerá screenshot z celej stránky:

blog4all – Návody, tipy, triky… Vitajte na stránke blog4all

 

 

Zdieľať na:

Post Tags - , ,
 • ijacek.007

  hoj no použít rozšíření mě osobně nenapadlo 🙂 já na screen vlastní stránky šel tak trochu jinak na webu je služba o které jsem psal u sebe http://www.blog.ijacek007.cz/www_stranky/test-zobrazeni-webove-stranky jmenuje se browsershots. a tahle služba umožní vyfotit zvolenou stránku v předem zvolených prohlížečíh a že jich je na výběr opravdu hodně. nevýhodou je jen že na zhotovení screenshotu si člověk musí zpravidla cca 2 hodiny počkat navíc se musí klikat na prodloužení doby která je nutná pro generování. Služba je ale zdarma tak to za chvili čekání stojí.

  • blog4all

   Tiez som videl nejake stranky ktore vedeli spravit screenshot, ale takto mi to pride pohodlnejsie. Tych zaloziek uz mam tolko, ze kym by som nasiel tuto na vytvorenie screenshotu, radsej by som si pomohol inak 🙂 ale vdaka za tip, mozno niekto vyuzije, s inym prehliadacom. Ale tie dve hodiny cakania to mi pride vela. Ked nieco potrebujem, tak to musi byt hned 🙂

   • no ono se to moc nehodí na screen jako takový spíše je to využitelný pro otestování vzhledu stránky v ruzných prohlížečích aď nemusíš instalovat ie firefox operu a další abys viděl jak tvé stránky vypadají pro to je to primárně určeno a pravě v tehle funkci to tase až tak nevadí jinak první screenshot je hotový většinou do 5 minut celé to otestování trvá delé pač je tam snad přes 60 kombinací

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch