Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako vytvoriť IP kameru z mobilu s možnosťou sledovania online cez web, alebo mobilnú aplikáciu

Vytvorte si IP kameru z Android telefónu, alebo tabletu, s možnosťou sledovať odkiaľkoľvek cez mobilnú aplikáciu, alebo webový prehliadač.ipwebcam_icon

Aplikácií na vytvorenie IP kamery z vášho mobilu je veľa. Ja som skúšal aplikáciu IP webcam a na sledovanie Ivideon a všetko funguje bez problémov, jednoducho sa nastavuje a môžete si tak vytvoriť kameru z vášho mobilu, alebo tabletu a sledovať odkiaľkoľvek naživo, so zvukom, aj na viacerých zariadeniach súčasne, či už v mobile s Androidom, iPhone, alebo cez počítač vo webovom prehliadači, prípadne VLC…

Ako na to:

V mobile/tablete z ktorého chcete vytvoriť kameru si nainštalujte aplikáciu IP webcam. Aplikácia má veľa nastavení, s ktorými sa môžete pohrať. Ak chcete kameru sledovať iba v rámci svojej lokálnej siete, stačí úplne dole spustiť server a potom sledovať napr. v prehliadači po zadaní IP adresy, ktorá sa vám zobrazí v aplikácií. Ak chcete mať prístup ku kamere odkiaľkoľvek, tak kliknite na Cloud streaming.

ipwebcam(2) (Small)ipwebcam(4) (Small)
Zaškrtnite možnosť cloud streaming active a aplikácia vás vyzve na prihlásenie do ivideon účtu, tak ak nemáte účet, tak ho môžete vytvoriť priamo v aplikácií. Po prihlásení stačí už len spustiť kameru rovnako ako v lokálnej sieti, čiže iba start server.

ipwebcam(3) (Small)

Sledovať kameru môžete buď v počítači, prihlásením sa na stránke ivideon.com, v sekcii my cameras, alebo pomocou aplikácie v mobile, alebo tablete (aj na viacerých zariadeniach súčasne). V mobilných zariadeniach si stačí nainštalovať aplikáciu a po spustení sa prihlásiť. Zobrazí sa vám vaša kamera, tak stačí kliknúť a sledovať. Aplikácia vás tiež upozorní ak sa vaša kamera vypne, alebo zapne. Aplikácia prenáša aj zvuk (ak si to nevypnete). Je množstvo nastavení, s ktorými sa môžete pohrať, napr. reakcia na pohyb, zvuk a podobne.

ipwebcam2 ipwebcam1ipwebcam (Small)
Aplikácia ivideon je zdarma, môžete si ju stiahnuť na Android, aj iPhone. IP webcam má aj platenú verziu s funkciami navyše.

IP webcam Android, Ivideon Android, Ivideon iPhone, homepage Ivideon

Post Tags - , , , ,