Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako upravovať obrázky, alebo fotografie v pokročilejšom online editore

Online editor na úpravu fotografií, ako náhrada klasických programov.pixlr icon

Ak v počítači práve nemáte nainštalovaný žiadny pokročilejší editor fotografií, tak vám neostáva veľa možností, ako použiť skicár, prípadne nejaký free program. Aj keď skicár vo Windowse 7 má zopár vylepšení oproti staršiemu, stále mu chýba množstvo funkcií. Oveľa lepšou alternatívou je použiť online editor na stránke pixlr.com.

Online editor je zadarmo a umožní vám priamo v prehliadači upravovať obrázky, buď otvorené priamo z PC, alebo z url odkazu, prípadne iných zdrojov. Užívateľské prostredie je jednoduché a zvládne toho dosť.

pixlr1
Ako veľká výhoda je práca s vrstvami, ktoré viete upravovať, pridávať im rôzne efekty, štýly a podobne. Kto má nejaké skúsenosti s photoshopom, tak to určite ocení.

pixlr5

V nástrojoch nájdete okrem základných aj nástroj na zaostrovanie, rozostrovanie, gradient, klonovací nástroj, nástroj na odstránenie červených očí, rôzne typy štetcov a iné. Jednotlivým vrstvám môžete nastavovať štýly, sýtosť farieb, úrovne farieb a veľa iného. Na výber tiež máte množstvo filtrov, ktorými si môžete upraviť vzhľad fotografií. 

pixlr2

 

pixlr3 

Jazyk rozhrania si môžete tiež jednoducho zmeniť. Slovenčina tam nie je, ale kto má problém s angličtinou, tak je tam napríklad čeština. Obrázok potom viete uložiť v štandardných formátoch PNG, JPG… alebo v PXD formáte, ako vrstvený obrázok, ak ho chcete ešte neskôr upravovať v editore.

pixlr6
Mne tento editor už veľakrát pomohol, ak som potreboval narýchlo upraviť nejaký obrázok, Na to že ide “iba” o online editor a je zadarmo, tak som bol prekvapený, koľko funkcií obsahuje.

Pixlr online editor

Post Tags - , , ,