Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako upraviť rozmer fotografií pred tlačou

Ako orezať fotografie pred tlačou, bez straty kvality, rýchlo, jednoducho a všetky fotky naraz.

Ak potrebujete vytlačiť fotografie, tak často sa vám stane, že po vytlačení sú fotografie orezané automaticky a chýba vám nejaká časť fotografie. Jednoduchým programom JPEGCrops si viete sami upraviť fotografie pred tlačou, podľa toho, aký rozmer fotografií potrebujete a môžete si tak orezať z ľubovoľnej časti fotografie. Program je freeware, úplne jednoduchý a je aj v češtine.

 

Ako na to:

Stiahnite a nainštalujte si program. Češtinu si nastavíte vo file, preferences (je potrebné program reštartovať). Potom iba kliknite na načti obrázky a vyberte naraz všetky fotografie, ktoré chcete orezať.

Kliknite na úpravy, set all aspects a tam si vyberte rozmer, podľa rozmeru fotografií aké potrebujete.

V programe sa vám zobrazí rámček na všetkých fotografiách a môžete tak vidieť, ako budú vyzerať vaše fotografie po orezaní. Myškou si jednoducho viete tento rámček posunúť na ľubovoľný okraj fotografie a upraviť si tak jednoducho z ktorej časti sa má fotografia orezať.

Potom si len nastavte adresár kam sa majú orezané fotografie uložiť a kliknite na crop all images a orezané fotografie sa vám uložia do zvoleného adresára. To je všetko, rýchle a jednoduché 🙂

Download JPEGCrops

Post Tags - ,