Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako upraviť názvy všetkých filmov naraz

Ako upraviť názvy všetkých filmov naraz. Už žiadne názvy ako Film.720p.XviD.AC3.avi.

Ak máte veľa filmov, tak určite ste sa stretli s tým že sú pomenované nejak takto, Nazovfilmu.720p.RC.XviD.AC3.avi. Ak sa vám nechce premenovávať všetky súbory po jednom, tak pomocou programu SimpleMovieRenamer si môžete upraviť názvy všetkých filmov rýchlo a jednoducho. Premenováva súbory vo video formáte, aj titulky, ak sú pri filme. Program filmy vyhľadá v databáze filmov a potom nájdené filmy môžete nechať automaticky premenovať. Ku každému nájdenému filmu vám pridá aj rok. Program funguje v jave a nepotrebujete ho inštalovať, stačí si ho stiahnuť a spustiť súbor MovieRenamer.jar. Na to aby vám fungoval musíte mať nainštalované JRE (java runtime environment) .

Ako na to:

Spustíte program, kliknite na Add files / folers a označte adresáre s filmami. Súbory v podadresároch nevyhľadáva, takže nájde vám len súbory ktoré sú priamo v označenom adresári. Taktiež premenováva iba súbory, adresáre nie. Názvy filmov pred premenovaním vyzerajú nejak takto.

Kliknite na ikonku Select all rows (1) a potom hneď vedľa na Clean selected entries (2). Názvy potom vyzerajú asi takto:

Teraz si vyberte jednu z momentálne dvoch databáz filmov (source), movieDB, alebo alocine a kliknite na Search. K nájdeným filmom vám automaticky pridá aj rok.

Už len kliknite na rename a všetky súbory sa premenujú.

Premenuje iba tie súbory ktoré nájde aj v databáze. Program je nový, takže dúfam že skoro pribudnú nejaké nové možnosti.

Download

Zdieľať na:

Post Tags - ,
Translate »
Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch