Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako tlačiť na ľubovoľnej tlačiarni priamo z mobilu

Vytlačte si fotografiu, alebo dokument priamo z mobilu, aj na staršej tlačiarni, ktorá je pripojená priamo k PC.


Nové tlačiarne už väčšinou majú WiFi, alebo sú inak sieťovo pripojené a nieje problém na nich tlačiť priamo z mobilu. Ak však tlačiareň túto možnosť nemá, stačí ak ju máte nainštalovanú v počítači, ku ktorému je pripojená napríklad cez USB port. Z mobilu tak môžete tlačiť na ľubovoľnej tlačiarni, ktorú máte nainštalovanú a to pomocou Google Cloud Print. Stačí, ak budete mať zapnutý počítač a otvorený prehliadač Chrome.

Ako na to:

V počítači na ktorom máte nainštalovanú tlačiareň si otvorte nastavenia Chrome, kliknite na zobraziť rozšírené nastavenia a v časti Google Cloud Print na Spravovať a Pridať tlačiareň. Potom vás vyzve na prihlásenie do Google účtu, tak sa prihláste s účtom, ktorý používate aj v mobile. Zobrazí sa vám ponuka s tlačiarňami, ktoré máte v počítači nainštalované, tak si len pridajte tú, na ktorej chcete tlačiť.

Po pridaní tlačiarne môžete začať tlačiť z mobilu. Otvorte si napríklad Google Docs, Chrome, alebo Google Drive, dajte zdieľať dokument a vyberte možnosť tlačiť. Pri výbere tlačiarne sa vám zobrazí aj pridaná tlačiareň. Nie vo všetkých aplikáciách máte pri zdieľaní možnosť tlačiť, tak ak chcete tlačiť aj z iných aplikácií, tak si nainštalujte nejakú aplikáciu, napríklad PrinterShare™ Mobile Print. Aplikácie ktoré podporujú Google Cloud Print nájdete tu. V počítači sa vám klasicky zobrazí tlačová úloha a dokument sa pridá do fronty, ako keby ste ho tlačili v počítači.

 

Post Tags - , , , ,