Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako telefonovať, alebo chatovať cez Skype, aj bez nainštalovanej aplikácie

Prihláste sa na Skype, ale aj veľa iných klientov, bez nutnosti inštalácie.
Skype myslím pozná každý, takže viete, že slúži na telefonovanie, chatovanie a podobne. Občas sa môže stať, že sa potrebujete prihlásiť na Skype, alebo aj iného klienta a nemáte ho nainštalovaného, prípadne ste na cudzom počítači, alebo nemáte práva na inštaláciu. Práve preto som hľadal nejakú alternatívu, keďže som sa potreboval dostať k svojmu Skype účtu, ale nebol som na svojom PC. V takomto prípade môžete využiť stránku imo.im. Stránka imo.im podporuje aj iných klientov, okrem Skype aj MSN, Yahoo, Google Talkk, Facebook, ICQ, Jabber, VKontakte, My Space, Hyves. Prihlásiť sa môžete naraz aj na viacerých klientov.
Ako na to:
Stačí ak otvoríte stránku imo.com, vyberiete si klienta ku ktorému sa potrebujete prihlásiť a zadáte prihlasovacie údaje. Využívať potom môžete všetky základné funkcie, ako telefonovanie, audio, aj videotelefonovanie, posielať súbory, chatovať a podobne.

Môžete sa jednoducho prihlásiť aj na viac klientov naraz, stačí kliknúť na Add Account a pridať ďalší napr. ICQ účet. Všetci priatelia sa vám pritom zobrazujú v jednom sidebare. Môžete si tiež vybrať status pre ktorých priateľov chcete byť viditeľný, online a podobne.

Je to veľmi šikovná alternatíva, ak nemáte v PC nainštalovaného klienta. A navyše takto môžete na jednom mieste využívať aj viacerých klientov naraz.

Zdieľať na:

Post Tags - , , ,