Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako sťahovať z uloz.to viac súborov naraz a bez opisovania kódu

Ako sťahovať z uloz.to a iných podobných serverov jednoducho, bez opisovania kódu (captche) a aj viac súborov naraz.
Uloz.to asi poznáte, ak niečo potrebujete stiahnuť, tak väčšinou to tam nájdete. Ak nechcete platiť za premium účet, tak tu je zopár tipov, ktoré vám uľahčia sťahovanie.

 

Pôvodný postup už asi veľmi fungovať nebude, preto som sa rozhodol článok aktualizovať. Z uloz.to stále (už roky) funguje sťahovanie cez FreeRapid Downloader. V ňom môžete sťahovať ľubovoľný počet súborov naraz, teda záleží aj z akej stránky, ale z ulož.to áno. Každý súbor vám sťahuje maximálne povolenou rýchlosťou pre free sťahovanie, čiže rýchlosť sťahovania sa nezníži, ak sťahujete viac súborov naraz. Potom to už len záleží od vášho pripojenia, či sa rýchlosť zníži. FreeRapid dokáže sťahovať už z viac ako 700 stránok, či už z Youtube, Facebooku, alebo z množstvo stránok podobných uloz.to, aj z väčšiny českých a slovenských serverov.  Záleží úž potom od konkrétnej stránky, či umožňuje sťahovať viac súborov, prípadne pri niektorých musíte aj opísať kód, na ktorý vás FreeRapid vyzve, ale väčšinov to zvladne všetko automaticky.

Ako na to:

Program nemusíte inštalovať, stačí ho stiahnuť a rozbaliť. Po spustení sa vám automaticky aktualizujú pluginy. V nastaveniach si nastavte koľko súborov sa má sťahovať súčasne, kde sa majú ukladať a kto chce môže si zmeniť jazyk aj na slovenčinu.

uloz_to_1uloz_to_3uloz_to_2

Potom stačí pridať nejaké odkazy na sťahovanie, buď manuálne kliknúť na pridať a tam ich skopírovať, alebo ak si skopírujete nejaký odkaz, ktorý program podporuje, automaticky vám vyskočí okno s ponukou na stiahnutie.

Program je jednoduchý, s množstvom pluginov a užitočných nastavení, takže odporúčam vyskúšať. Je to niečo podobné ako jDownloader, ktorý možno tiež niektorí poznáte, ale FreeRapid používam radšej.

Stiahnuť si ho môžete z domovskej stránky, alebo jednoduchšie napr. zo slunecnice.cz.

Update: znova všetko funguje, vďaka užívateľovi Ficik za update a doplnenie návodu 🙂

Update 17.6: Script bol aktualizovaný, znova to funguje 🙂 Používajte ten prvý spôsob, že si uložíte záložku, nie ten script na userscripts.

Edit: ten key sa po nejakej dobe mení, takže funguje to chvíľu a potom znova nie :/

 

Ako sťahovať bez opisovania kódu:

Stačí si myškou pretiahnuť tento odkaz do záložiek, alebo na panel záložiek

uloz.to

Po otvorení nejakého odkazu na uloz.to, namiesto toho aby ste klikli na stiahnuť, kliknite na túto záložku a začne vám sťahovanie.

 

Záložku si môžete vytvoriť aj ručne:

Otvorte si novú kartu v prehliadači a pridajte si ju medzi záložky, alebo na panel záložiek.

Vo vlastnostiach záložky ako adresu nastavte toto

%CODE1%

Meno si nechajte aké chcete. Teraz si otvorte nejaký odkaz na súbor, ktorý chcete stiahnuť a iba kliknite na uloženú záložku a automaticky vám začne sťahovanie.

Funguje mi to vo Firefoxe aj v Chrome.

 

Ďalší spôsob je nainštalovať si userscript (momentálne nefunguje).

Vo Firefoxe musíte mať nainštalované rozšírenie Greasemonkey (v Chrome nepotrebujete nič, iba nainštalovať script) a nainštalovať si tento script. Teraz keď na stránke uloz.to kliknete na tlačítko stiahnuť, automaticky sa vám spustí sťahovanie, bez opisovania kódu.

Zdroj: http://dl.dropbox.com/u/1141626/captcha.html

 

Ako sťahovať viac súborov naraz

Otvorte si stránku uloz.to a kliknite na ikonku stránky, v navigačnom paneli.


Kliknite na ďalšie informácie, kliknite na záložku povolenia a odškrtnite použiť predvolené nastavenie cookies a zaškrtnite blokovať.


Teraz môžete sťahovať naraz súborov koľko chcete. Sťahovať môžete aj pomocou spôsobu popísaného vyššie.

Takto stiahnuť môžete aj zaheslovaný súbor, teda tam kde sa vám nezobrazí odkaz na sťahovanie, lebo pýta heslo. Namiesto zadania hesla kliknite na záložku a sťahujete 🙂

Sťahovať sa dá jednoducho aj cez niektorý downloader, napríklad jDownloader, alebo Freerapid downloader.

Uloz.to

http://dl.dropbox.com/u/1141626/captcha.html