Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako sledovať zmeny na webe, alebo jeho časti a dostať upozornenie na zmenu mailom, alebo do prehliadača

Ako sledovať zmeny na vybranej webovej stránke, alebo jej ľubovoľnej časti a automaticky dostať upozornenie o zmene.

Ak čakáte na nejakej stránke na nejakú novinku, alebo aktualizáciu, tak musíte stránku pravidelne kontrolovať, obnovovať, mať ju otvorenú a podobne. Namiesto toho môžete použiť službu Visualping, ktorá to postráži za vás a pošle vám upozornenie pri hocijakej zmene na stránke. Môžete si vybrať ľubovoľnú časť stránky a sledovať buď ako text, alebo vizuálnu podobu, ako obrázok. Na výber sú 2 alternatívy, buď ako webová služba, alebo ako rozšírenie do Chrome prehliadača. Webová služba má výhody v tom, že upozornenie na email vám príde, aj keď nemáte zapnutý počítač, keďže sledovanie zmien zvolenej stránky beží na ich serveri. Má to zase aj nevýhody, že zadarmo vám stránka ponúka 62 kontrol stránok na mesiac a minimálny interval sledovania je 1 hodina. Na výber potom máte platenú verziu, v ktorej môžete sledovať viac stránok, v menších intervaloch a podobne.

Druhou alternatívou a podľa mňa aj zaujímavejšou, je rozšírenie do prehliadača. Tu si môžete nastaviť ľubovoľný počet stránok na sledovanie a sledovať zmeny môžete na stránke od 1 sekundy. Samozrejme upozornenie dostanete, len ak máte spustený prehliadač Chrome. Sledovanú stránku otvorenú mať nemusíte.

Ako na to:

Chrome rozšírenie:
Po nainštalovaní rozšírenia si otvorte stránku, ktorú chcete sledovať a kliknite na ikonku rozšírenia Visualping. Prepnite sa na možnosť Browser a nastavte si interval, ako často sa majú zmeny sledovať. Kliknite na Pick Element a na stránke si vyberte tú časť, ktorú chcete sledovať a nakoniec kliknite na Start Monitoring. Ak na stránke nastane nejaká zmena, v Chrome vám vyskočí upozornenie a môžete si pozrieť zmeny ktoré nastali, alebo rovno zobraziť stránku.

 

Visualping ako webová služba:
Ak chcete sledovať zmeny na stránke aj počas toho, keď máte počítač vypnutý, tak otvorte stránku visualping.io, pridajte stránku ktorú chcete sledovať, nastavte interval (zadarmo minimálne hodina), či chcete dostať upozornenie ak nastane malá, stredná, veľká zmena a či chcete sledovať web ako obrázok, alebo text. Po zadaní emailu vám príde aktivačný email, po kliknutí na odkaz musíte dokončiť registráciu zadaním hesla. Po prihlásení na stránke si môžete upravovať nastavenia, podobne ako v rozšírení a vidíte stav svojich kreditov.

Je to celkom zaujímavá služba a niekedy sa to môže zísť. Záleží už na vás, či si vyberiete online verziu, ak stránku nepotrebujete sledovať tak často, alebo rozšírenie, ak chcete o zmene vedieť hneď a počítač máte zapnutý. Ak poznáte nejakú podobnú, možno lepšiu alternatívu, môžete sa podeliť v komentároch.

visualping.io

Post Tags - ,