Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako skryť vybraný chat v aplikácií Viber

Skryte a zaheslujte si vybrané konverzácie vo Viberi.


V aplikácií Viber si môžete jednoducho skryť vybraný chat, ku ktorému budete mať prístup len po zadaní nataveného PIN kódu. Je to celkom zaujímavá funkcia, aj keď má pár nedostatkov. Výhodou je napríklad to, že skryté chaty nikde nevidíte, viete ich odomknúť iba zadaním PIN kódu do vyhľadávania. To mi príde ako celkom nenápadné riešenie, ak už chcete mať niektoré konverzácie ukryté. Nevýhodou tejto funkcie je, že ak používate Viber na viacerých zariadeniach, napr. aj na počítači, tak ak skryjete chat v mobile, automaticky sa skryje aj na počítači (zmaže) a znova ho budete môcť zobraziť už iba na mobile a z počítača sa k tomúto chatu už nedostanete. Ak máte chat skrytý v mobile, na počítači nebudete z tohto chatu dostávať žiadne upozornenia ani správy. Ak vám príde správa do skrytého chatu v mobile, ukáže sa vám upozornenie o správe, bez obsahu správy. Po otvorení Viber aplikácie musíte chat odkryť a tak uvidíte prijaté správy. Taktiež prijaté fotky sa neukladajú automaticky do galérie.

 

Ako na to:

Otvorte Viber a podržte dlhšie prstom na vybraný chat. Zo zobrazených možností vyberte Skryť chat a zadajte 4 miestny PIN. Prípadne chat viete skryť aj po otvorení, tak že si zobrazíte informácie o chate a úplne dole máte možnosť Skryť tento chat. Takto si potom môžete aj zrušiť skrytie chatu.

Ak teraz chcete zobraziť skrytý chat, stačí do vyhľadávania napísať nastavený PIN kód.

Pozor aj na to, ak máte nejaké správy skryté a zabudnete PIN a chcete ho resetnúť, tak skryté konverzácie sa vám vymažú.