Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako si vytvoriť vlastný „forum autoposter“

Ako pomocou programu vTask studio automaticky posielať príspevky na vybrané fóra.

Poniektorí ste sa ma pýtali či nepoznám nejaký autoposter, ale väčšina dobrých autoposterov je platená, alebo nefunguje na fóra ktoré chcete, tak som sa rozhodol skúsiť to cez vTask a funguje to celkom dobre. Chvíľu to potrvá kým nastavíte všetko tak aby vám to fungovalo správne, ale dá sa to. Nie je to najlepšie riešenie, ale ja som sa s tým pohral trochu dlhšie a funguje mi to bezchybne na cca 20 fóra. Najväčšou výhodou oproti niektorým autposterom je to, že si pridáte fórum aké len chcete, nastavíte si ikonku témy a všetko čo len chcete….

Ako na to:
Nepíšem tu presný postup ako na to, to si musí každý nastaviť individuálne, podľa toho na aké fóra chce posielať, prípadne podľa rozlíšenia, typu prehliadača…

Najprv si v prehliadači vytvorte priečinok so záložkami na fóra, kam chcete príspevok odoslať, ale odkazy dajte priamo na novú tému, vo vybranej sekcii. Tento krok môžete vynechať, ale je to takto jednoduchšie a aj preto, aby sa vám to nemiešalo a aby sa fóra otvárali vždy v rovnakom poradí. Samozrejme ak chcete, tak aj to môžete zautomatizovať cez vTask, len som to už nechcel ešte viac komplikovať.

Potom spustite program vTask (pôvodne Vistatask, už som o ňom písal dávnejšie) a pridávajte príkazy podľa potreby.

Ako automaticky odoslať príspevok na moje fórum:

– najprv si otvorte fórum / nová téma

– v programe vTask vložte na začiatok funkciu Set clipboard text a tam vložte text príspevku,

– ďalej odporúčam použiť funkciu If window exists, takto sa pri prípadnom výpadku fóra ostatné príkazy preskočia, až po End if, takže to dávajte na začiatku a na konci každého fóra. V nastaveniach kliknite na ikonku Select window, držte stlačené tlačítko a ťahajte na okno prehliadača.

– ďalej pridajte Mouse click, kliknite na ikonku Select coordinates a nastavte súradnice na pole kam sa zadáva text príspevku (podobne ako na obrázku vyššie),

– teraz vložte funkciu Paste clipboard (vloží text zo schránky),

– zase vložte Set clipboard text a tu napíšte názov témy,

– vložte opäť Mouse click a nastavte súradnice na pole kam sa zadáva názov témy,

– a opäť funkciu Paste clipboard,

– potom nastavte Mouse click na tlačítko odoslať. Prípadne podľa potreby, napríklad ak nevidíte tlačítko odoslať, tak nastavte kliknutie na scroll bar…

Takto nejako by to malo vyzerať na automatické odoslanie na moje fórum.

Namiesto zadávania súradníc môžete tiež vložiť funkciu kliknúť na „obrázok“, kde vyberte Capture screen image / select area a označte nejakú plochu na obrazovke, kam má myška kliknúť (klikne doprostred obrázka). Na niektorých fórach je lepšie použiť túto funkciu, keďže podľa súradníc to nie je presné, napr. ak sa menia bannery s reklamou, tak by sa posúvali aj súradnice. Niekde je tiež potrebné posunúť stránku o niečo nižšie hneď na začiatku, keďže nie je vidno pole kde sa zadáva text, tak môžete použiť napr. funkciu Keyboard/Type a vyberte klávesu PageDown.

Ak chcete prejsť na ďalšiu záložku, tak pridajte funkciu Keyboard/Type a nastavte klávesy {ControlDown}{Tab}{ControlUp}.

Ďalej používajte funkciu Delay. Je to pauza, defaultne 1 sekunda väčšinou stačí, tak pridávajte za niektoré funkcie, aby vám to fungovalo tak ako má (napr. ak kliknete na odoslať, tak hneď za tým nedáte preskočiť na ďalšiu záložku, ale aspoň 2 sekundy pauzu).

A ešte odporúčam najprv vložiť na každé fórum text príspevku a až potom názov témy, a to preto, aby ste nemuseli zakaždým používať funkciu Set clipboard text, ale iba raz ako text príspevku a raz ako názov témy.

Ak by ste chceli pridať viac fóra, 10 riadok by bol End if, 11 príkaz na preskočenie na ďalšiu záložku (ctrl+tab) a znova to isté. Takto by ste postupne pridali všetky fóra a až potom by ste pokračovali od riadku 11 ako to je na obrázku a zase všetky fóra.

Teraz stačí otvoriť stránku na odoslanie novej témy a spustiť tento script cez vTask.

Dúfam že ste to aspoň trochu z tohto pochopili, ale vyskúšajte to a určite to pôjde. Len nečakajte že vám to pôjde na prvýkrát, budete sa s tým nastavením musieť pohrať dlhšie, ale ak to zvládnete, môže vám to ušetriť kopu času.

Samozrejme žiadne spamovanie a žiadny warez!

30-dňovú trial verziu si môžete stiahnuť napr. tu, keďže domovská stránka nejak nefunguje.

Zdieľať na:

Post Tags - ,
Translate »
Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch