Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako sa dostať na stránky, alebo sledovať seriály na stránke nepodporujúcej váš región, aj bez použitia proxy

Sledujte seriály na stránkach nepodporujúcich vašu krajinu, napríklad na fox.com, abc.com a podobne.


Veľa stránok na sledovanie seriálov online nepodporuje náš región. Dá sa to obísť buď cez proxy, ale problém je nájsť nejaké kvalitnejšie rýchle proxy, takže prakticky to nemá veľmi využitie. Tento spôsob funguje aj bez použitia proxy. Pre niektoré známe stránky ako hulu, alebo veoh to niekedy fungovalo, ale už to majú ošetrené, ale veľa iných stránok funguje bez problémov.

Ako na to:

Najprv si potrebujete do Firefoxu nainštalovať rozšírenie X-Forwarded-For Spoofer. Keďže nepodporuje novú verziu Firefoxu, stiahnite si portable verziu 3.6 a nainštalujte plugin.
Teraz potrebujete nájsť IP nejakej stránky podporovanej krajiny. Napríklad stránky Fox a Abc sú dostupné len pre US, takže si nájdite nejakú zahraničnú stránku a IP stránky zistíte napríklad tu. Stačí zadať adresu stránky (vymažte na konci lomítko)  a vypíše vám IP a štát, tak nájdite nejakú US stránku.


Ak máte IP, tak kliknite na nástroje, X-Forwarded-For Spoofer a tam napíšte nájdenú IP adresu. Zaškrtnite enabled potvrďte a mali by vám fungovať aj stránky podporujúce len US užívateľov.

Predtým:

Potom:

FOX

ABC

Takto sa môžete dostať aj na stránky blokované pre iné krajiny, stačí potom zmeniť IP.

Pre stránku Hulu bolo ešte potrebné zablokovať port firewallom, ale to už aj tak nefunguje, ale iné stránky mi fungujú aj bez toho. Ak sa potrebujete dostať na nejakú stránku, tak to vyskúšajte. Vraj by to malo fungovať aj s rozšírením Modify Headers, ale nejak som to nerozbehal. Skúšal som to hlavne preto že to rozšírenie mi nainštalovalo aj v novom Firefoxe.
Ďalšie možné využitie ktoré mi napadá je ak napríklad nejaká stránka vyžaduje nejaký „survey“ pre vstup, ale napíše vám že momentálne nie je nič pre vašu krajinu (neskúšal som zatiaľ).

Download X-Forwarded-For Spoofer

Post Tags - ,