Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako prehrávať YouTube videa v mobile na pozadí, aj s vypnutým displejom

Prehrávajte YouTube videa v mobile na pozadí, aj keď máte vypnutý displej, bez rootu, alebo inštalovania ďalšej aplikácie.


Ak používate mobil na prehrávanie hudby z YouTube, určite by ste uvítali možnosť prehrávať video aj na pozadí. Štandardne to aplikácia YouTube nepodporuje, tak ak chcete otvoriť niečo iné v mobile počas prehrávania, video sa automaticky zastaví. Existuje však viac spôsobov, ako sa to dá obísť.

Ako na to:

Najjednoduchší a asi aj najlepší spôsob je prehrávanie pomocou Chrome prehliadača. V telefóne si otvorte nastavenia, aplikácie, vyberte YouTube aplikáciu, Nastavenie predvoleného otvárania a v možnosti Otvoriť podporované odkazy zmeňte na Vždy sa pýtať.

Teraz si v telefóne otvorte prehliadač Chrome, otvorte YouTube stránku a dajte si ju zobraziť ako verziu pre počítače.

Spustite prehrávanie videa a po spustení videa kliknite na tlačítko Domov, ktoré vás hodí na domovskú obrazovku. V notifikačnej lište sa vám zobrazí panel s prehrávaním. Stačí len kliknúť play a video bude pokračovať na pozadí. Prehrávanie pokračuje aj pri vypnutom displeji a viete ho pozastaviť aj na zamknutej obrazovke.

Z ďalších možností je napríklad, ak máte preplatené YouTube Red, kedy môžete sledovať videa bez reklám, tak túto možnosť máte priamo v YouTube aplikácií. Ďalšia možnosť je napríklad použiť aplikáciu Awesome Pop-up Video Pro, ktorá čiastočne vyrieši prehrávanie na pozadí tak, že video sa vám prehráva v malom pop-up okne. Ak máte v telefóne root a používate Xposed module, tak v ňom si tiež môžete nastaviť prehrávanie videa na pozadí.

Najviac sa mi ale osvedčil jednoduchý spôsob v Chrome, ktorý je popísaný vyššie, je to jednoduché a netreba na to žiadne dodatočné aplikácie a prehrávanie funguje aj s vypnutým displejom. Funguje to s Androidom 6 a 7, iné nemám vyskúšané.

Post Tags - , , , ,