Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako používať Whatsapp na počítači

Ako komunikovať cez Whatsapp priamo z vášho prehliadača.whatsremote icon

Skúšal som už viaceré alternatívy, ale každá mala nejaký nedostatok, či už ovládanie mobilu na diaľku, tam sa mi nepáčilo, že displej mobilu musí byť zapnutý a na mobile vidím to, čo robím v PC. Ďalej sa dá Whatsapp nainštalovať cez niektorý z emulátorov, tam je však problém v tom, že to berie ako ďalšie zariadenie a na jedno t.č. môžete používať iba jedno zariadenie. Asi najlepšia alternatíva, ktorú som zatiaľ skúšal je Whatsremote. Mnohých ale asi odradí, že v telefóne budete musieť mať ROOT, aby vám to fungovalo a aplikácia je trial verzia, pôjde vám len tri dni, potom stojí 0,99€, ale ak s ňou budete spokojní, myslím že to radi zaplatíte.

Ako na to:

V mobile si nainštalujte aplikáciu Whatsremote. Po prvom spustení si od vás vyžiada prihlásenie google účtom, stačí len kliknúť na register.

Screenshot_2014-03-02-09-03-42

V prehliadači si otvorte stránku whatsremote.com, opäť sa prihláste svojím google účtom. Po prihlásení sa vám už zobrazí stránka, odkiaľ viete komunikovať. V nastaveniach si môžete zapnúť notifikácie aj v počítači, tak isto v mobile pokiaľ je aktívna táto aplikácia, môžete si v nastaveniach notifikácie vypnúť. V mobile stačí, ak táto aplikácia beží na pozadí, nemusíte ju mať nonstop otvorenú.

Screenshot_2

Škoda, že Whatsapp stále nemá aplikáciu pre PC, niečo ako má Viber, ale možno sa raz dočkáme, nejaké zmeny asi časom budú, keďže už to má pod palcom Facebook.

Zdieľať na: