Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako používať trial verziu programu stále dookola

Ako obnoviť skúšobnú dobu trial verzie programu.pieskovisko icon

Ak nechcete platiť za nejaký program, tak pri niektorých si môžete vyskúšať trial verziu. Ak vám však uplynie skúšobná doba, nepomôže ani keď program preinštalujete (aspoň pri väčšine programov). Ak však program nainštalujete do Sandboxu, po jeho zmazaní neostanú v systéme žiadne informácie a program môžete nainštalovať znova 🙂

O Sandboxe som už raz písal, v podstate všetky zmeny čo program robí sa ukladajú do adresára Sandboxu, či už je to zmena v registroch, alebo kdekoľvek v PC. Po odstránení sa preto odstránia všetky informácie o programe. Pre lepšiu predstavu tu je obrázok ako Sandbox funguje:

sandbox

Ako na to:

Je to úplne jednoduché a o používaní Sandboxu tu už jeden článok je, tak len v skratke. Musíte mať nainštalovaný Sandobox a potom do neho môžete inštalovať ľubovoľné programy. Stačí na vybraný program kliknúť pravým tlačítkom a vybrať možnosť spustiť v Sandboxe (pieskovisku).

pieskovisko1
Potom prebehne klasická inštalácia programu a program môžete používať. Keď vám skončí skúšobná doba, stačí vymazať údaje zo Sandboxu a program nainštalovať znova.

Zdieľať na:

Post Tags - ,
 • ShUr1k3n

  Existuje aj jednoduchší spôsob a to je napríklad Time Stopper stačí nainštalovať a spúštat program cez ikonu vytvorenu programom Timestopper:)

  • blog4all

   Natrafil som aj na tento program, ale neskusal som to. Sandbox mi tiez nepride zlozity a hodi sa aj na ine veci 🙂 ale vdaka za tip, raz sa mozno este k tomu dostanem.

   • donegal

    Hm všetko je to pekne ,ale sandboxie už nieje free ,,,dnes cca 17 euro

  • jozeph

   kde stiahnem ten time stopper?

 • ShUr1k3n

  preto je time stopper super program na trial verzie 🙂

 • Pingback: Ako rozšíriť monitor o obrazovku tabletu, mobilu, alebo notebooku | blog4all – Návody, tipy, triky…()

 • Matej

  Diki za super rady. Ako vidím na slovenských alebo českých diskusných fórach, ITčkári reagujú na otázky typu ako predĺžiť trial verziu dosť podráždene a alergicky. Nevidím na tom nič zlé ani neetické, ak si predĺžim trial verziu, keď daný program používam raz do mesiaca. Úplne iné je ak daný program niekto používa každý deň

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch