Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako posielať fotky a videá cez Whatsapp bez kompresie, v plnej veľkosti

Ako posielať fotky a videá cez Whatsapp v plnej veľkosti, bez kompresie a straty kvality.

Ak posielate fotky, alebo videá cez aplikácie ako Viber, WhatsApp, Messenger a iné, tak určite ste si všimli, že prijaté fotografie a videá nie sú v takej kvalite, ako tie originál uložené v telefóne. Všetky tieto aplikácie komprimujú fotografie aj videá, aby odosielanie prebehlo čo najrýchlejšie. Pôvodná napr. 4MB fotografia má po doručení cez WhatsApp pár sto kB. Na bežné používanie to stačí, horšie to je, ak chcete napríklad fotografiu ďalej upravovať. Vtedy radšej fotografiu pošlete mailom, cez nejaké online úložisko, Dropbox a podobne. Existuje však spôsob, ako posielať fotky a videá aj cez WhatsApp v pôvodnej veľkosti, teda bez straty kvality.

Ako na to:

Otvorte si vo WhatsApp aplikácií konverzáciu, do ktorej chcete poslať nekomprimované súbory. Vedľa poľa na písanie správy kliknite na ikonku pre vloženie prílohy. Z dostupných možností vyberte Dokument, otvorí sa vám prehliadač súborov a v ňom kliknite na Prehľadávať ďalšie dokumenty. Zobrazí sa vám obsah vášho telefónu, takže môžete poslať ľubovoľný súbor z telefónu. Ak chcete poslať fotografie, stačí vybrať z menu Obrázky a označiť tie, ktoré chcete poslať. Takto odoslané fotografie, aj videá budú odoslané v plnej veľkosti.

Pri takto poslaných a prijatých súboroch sa vám nezobrazí v konverzácii náhľad, ale prijaté súbory môžete otvoriť kliknutím, alebo ich klasicky nájdete v galérií. Limit pre veľkosť súborov by mal byť 100MB, čiže pre fotografie to nebude žiadny problém, akurát problém môže byť pri dlhších videách.

Čo sa týka fotografií, tak WhatsApp už dlhšie ponúka možnosť posielať fotografie v plnej veľkosti, na čo sa vás spýta, ak dáte klasicky zdieľať fotografie napríklad z galérie. Takto ale môžete posielať ľubovoľné súbory a nemusíte sa báť, že budú nejak komprimované.

 

Post Tags - , , ,