Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako porovnať text dvoch Word dokumentov

Porovnajte jednoducho dva dokumenty a nájdite rozdiely, priamo vo Worde.

Pri práci s Wordom najmä pri dlhších dokumentoch sa občas stáva, že máte viac verzií dokumentu a postupne sa v tom strácate a neviete ktorá verzia aké zmeny obsahuje, alebo ktorá je aktuálna. Microsoft myslel aj na to a tak porovnávať a kombinovať dokumenty môžete priamo vo Worde.

Ako na to:

V nástrojoch Wordu vyberte záložku Revízia a kliknite na Porovnať. Ukážu sa vám dve možnosti, Porovnať a Kombinovať. Ak chcete dokumenty len porovnať, vyberte prvú možnosť. Zobrazí sa vám okno Porovnanie dokumentov, v ktorom vyberte dva dokumenty ktoré chcete porovnať.

Po potvrdení sa vám zobrazí pôvodný dokument, revidovaný a kombinovaný dokument, prípadne si viete ešte zobraziť aj zoznam zmien. V okne kde je porovnaný dokument môžete pekne vidieť rozdiely. Pridaný text je červený a podčiarknutý (farbu si môžete zmeniť) a zmazaný text je prečiarknutý.

Ak vyberiete druhú možnosť, Kombinovať, zobrazia sa vám okná podobne ako pri porovnaní. Kliknite na nejaký označený text a v nástrojoch na možnosť Prijať, ak chcete túto zmenu ponechať, alebo na Odmietnuť, ak túto zmenu nechcete vo výslednom dokumente. Takto môžete postupne prejsť všetky zmeny, alebo môžete rovno všetky zmeny akceptovať. Po dokončení úprav stačí dokument klasicky uložiť.

Post Tags - , ,