Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako odoslať nájdenú polohu z Google Maps do Sygic, Navigon a iných navigácií

Ako jednoducho odoslať nájdené miesto z Google Maps do inej navigácie, ako Sygic, Navigon, prípadne ako posielať medzi inými navigáciami.

Sygic je výborná navigácia, ale na vyhľadávanie nejakého miesta je aplikácia Mapy od Googlu určite lepšia. Ak neviete presnú adresu, iba názov nejakého podniku a podobne, cez Google Maps zvyčajne nieje problém to miesto nájsť. Ak však po nájdení chcete na navigovanie použiť inú navigáciu, tu nastáva problém, ako jednoducho poslať nájdené miesto do Sygic, alebo inej navigácie. Pri zdieľaní polohy cez Google Mapy nenájdete možnosť vybrať napr. Sygic, jedine nejak skopírovať adresu, prípadne súradnice a kopírovať to do inej navigácie. Škoda, že táto funkcia nieje štandardne dostupná, ale tento problém viete vyriešiť malou aplikáciou Send To GPS. Táto aplikácia slúži len na to, aby ste mohli zdieľať polohu medzi týmito aplikáciami. Podporuje aj ďalšie navigácie, Navigon, TomTom, odoslať na email, alebo skopírovať súradnice.

Ako na to:

Nainštalujte si aplikáciu Send To GPS. V Google Mapách si nájdite miesto, ktoré chcete poslať do inej navigácie a klasicky vyberte možnosť zdieľať polohu. V zobrazených možnostiach zdieľania pribudne možnosť SendToGPS. Po kliknutí sa zobrazia možnosti, do ktorej navigácie chcete odoslať zvolenú polohu. Po kliknutí napr. Sygic, sa automaticky otvorí Sygic navigácia aj s hľadanou polohou.

Ak na to máte nejaký iný spôsob, bez inštalovania ďalšej aplikácie, môžete sa s ním podeliť v komentároch.

Send To GPS

Post Tags - ,