Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako odomknúť počítač pomocou svojho mobilu, namiesto zadávania hesla

Odomknite si počítač pomocou vášho Android telefónu, alebo iPhonu, prípadne USB kľúča, namiesto zadávania hesla.lock_by_phone_icon

Ak sa vám nechce pri prihlasovaní do počítača stále zadávať heslo a často používate zamknutie počítača, vyskúšajte program Rohos Logon Key. Ten vám umožní odomknúť počítač jedným kliknutím v mobile. V počítači aj v mobile musíte mať nainštalovanú aplikáciu Rohos Logon Key. V mobile si môžete pridať na plochu aj widget a jedným kliknutím tak viete odomknúť počítač. Možno nevýhodou je, že musíte byť v rovnakej sieti. Ale stále máte možnosť odomknúť počítač aj heslom, ak napr. nemáte svoj mobil pri sebe. Program ponúka aj ďalšie možnosti, napr. môžete zamknúť počítač po vytiahnutí USB kľúča, prípadne ho vypnúť, spustiť šetrič, spánok a veľa iného. Aplikáciu si môžete stiahnuť aj pre Windows, MAC, Android a iOS.

 

Ako na to:

V počítači si nainštalujte Rohos Logon Key. Po spustení kliknite na Konfiguruj nastavenia a vyberte možnosti ako na obrázku, teda Mobile phone, zamkni pracovnú stanicu a for any user. Prípadne si nastavte podľa svojich potrieb, len pre niektorého používateľa a podobne.

lock_by_phone lock_by_phone2

Kliknite na Setup Emergency Logon a vyberte si nejakú bezpečnostnú otázku a napíšte odpoveď. Pomocou tohto sa budete vedieť dostať do počítača aj bez mobilného telefónu.

lock_by_phone6

V hlavnom okne teraz kliknite na Konfiguruj USB flash disk, zadajte vaše heslo do počítača a ukáže sa vám QR kód.

lock_by_phone3

V mobile si nainštalujte Rohos Logon Key aplikáciu a po spustení kliknite na Scan Rohos logon QR code. Mobilom potom naskenujte zobrazený QR kód a malo by sa vám zobraziť potvrdenie, že všetko prebehlo úspešne.

lock_by_phone5 lock_by_phone4

Teraz keď zamknete váš počítač, tak namiesto zadávania hesla stačí v aplikácií kliknúť na unlock PC, prípadne si pridať na plochu widget a po kliknutí sa počítač odomkne. V prípade, že nemáte mobil pri sebe, kliknite v počítači na Emergeny logon. Vtedy musíte zadať názov užívateľa, odpoveď na nastavenú otázku a potom vaše heslo do Windowsu.
Aplikácia je ale platená, free verzia vám bude fungovať 15 dní.

Post Tags - , , , ,