Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako nastaviť v systémových hodinách deň v týždni

Nastavte si jednoducho zobrazovať deň v týždni v systémových hodinách.

Vo Windowse si môžete formát dátumu a času prispôsobiť podľa seba a kto chce, môže si tam jednoducho pridať aj zobrazenie dňa v týždni. Nastavenie je dosť ukryté, ale jednoduchou zmenou si ho môžete prispôsobiť podľa seba. Funguje to rovnako pre Windows 7, 8, 10

Ako na to:

Otvorte si ovládací panel a v ňom nájdite dátum a čas. (prípadne štart spustiť, alebo windows+R a napísať timedate.cpl). V otvorenom okne kliknite na zmeniť dátum a čas a potom na zmeniť nastavenie kalendára.

Otvorí sa vám okno prispôsobenie formátu a tu si môžete nastaviť v akom formáte sa má zobrzaovať dátum a čas. Na systémovom paneli sa používa krátky formát, štandardne vo formáte dd.MM.rrrr. Tu si môžete zmeniť napríklad ak chcete zobrazovať rok iba ako posledné dve čísla, namiesto rrrr stačí napísať rr a podobne. Ak chcete zobraziť na na paneli deň v týždni, stačí na začiatok pridať ddd, ak chcete zobraziť iba skratku dňa, po, ut… alebo dddd ak chcete celý názov dňa. Oddeľovač nemusí byť bodka, môže byť iba medzera, alebo lomítko a podobne.

Zdieľať na:

Post Tags -