Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako nastaviť odomykací vzor namiesto zadávania hesla pri prihlasovaní do PC

Nastavte si odomykací vzor namiesto zadávania hesla pri prihlasovaní do počítača.


Odomykanie pomocou odomykacieho vzoru určite poznáte zo smartfónov. Pomocou jednoduchého programu Maze Lock si môžete tento spôsob odomykania nastaviť aj na vašom počítači, na ktorom beží OS Windows. Nebudete sa tak musieť neustále prihlasovať do počítača pomocou hesla, stačí ak myškou „nakreslíte“ odomykací vzor. Maze Lock je zadarmo, inštalačný súbor má menej ako 1mb. Program ponúka zopár zaujímavých nastavení, ako nastaviť alarm pri neúspešných pokusoch, veľkosť vzoru, jednoduchú zmenu pozadia uzamknutej obrazovky a zopár ďalších nastavení. Program nenahrádza úplne prihlasovaciu obrazovku do počítača, stále si viete počítač zamknúť aj klasicky, Win+L, alebo pri spustení PC sa musíte prihlásiť, je to len alternatíva, ak často od svojho počítača odchádzate, tak môžete namiesto hesla používať prihlasovací vzor.

Ako na to:

Stiahnite si a nainštalujte Maze Lock. Pri prvom spustení vás program vyzve, aby ste si zmenili prednastavený vzor. Po spustení kliknite na reset pattern a nastavte si ľubovoľný vzor. Po zadaní vzoru sa vás program spýta, či chcete zálohovať nastavený vzor, ak áno, tak sa vám uloží obrázok s nastaveným vzorom, ktorý si môžete niekam nahrať, v prípade že by ste vzor zabudli.

V záložke General si môžete nastaviť ďalšie funkcie, ako alarm, automatické zamykanie počítača, zamknutie klávesnice a podobne a v ďalšej záložke Background si môžete nastaviť obrázok pozadia, prípadne nechať pozadie priehľadné, kedy sa na obrazovke zobrazí iba odomykací vzor.


Počítač môžete zamknúť pomocou skratky Win+A, alebo kliknutím na ikonku v paneli úloh. Do nastavení sa dostanete pravým kliknutím na ikonku a Configuration. Pred vstupom do nastavení musíte najprv zadať nastavený vzor.

Maze Lock je celkom šikovnou alternatívou, namiesto zadávania hesla, aj s pár zaujímavými nastaveniami.

Download Maze Lock, domovská stránka