Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako nastaviť falošnú polohu v mobile, ak chcete niekomu poslať kde sa práve nachádzate

Ako jednoducho nastaviť falošnú polohu v Android telefóne, ak ju chcete napríklad niekomu poslať, cez Viber, WhatsApp, Facebook a podobne.

Pomocou aplikácie Fake GPS location si viete jednoducho nastaviť falošnú polohu. Ak v niektorej aplikácií tak dáte zdieľať, prípadne zobraziť aktuálnu polohu, zobrazí sa vám, že sa nachádzate na mieste, ktoré ste si sami nastavili.

 

Ako na to:

Nainštalujte si aplikáciu Fake GPS. Po spustení vás aplikácia vyzve, aby ste v nastaveniach pre vývojárov nastavili aplikáciu pre simulovanú polohu. Kliknite na Otvoriť nastavenia a malo by vám otvoriť nastavenie pre vývojárov. Prípadne sa tam viete dostať aj inak, ak si v nastaveniach telefónu otvoríte informácie o telefóne a 7 krát kliknete na číslo zostavy. V nastaveniach vám pribudne možnosť Pre vývojárov. Tam si nájdite nastavenie Vybrať aplikáciu so simulovanou polohou a nastavte Fake GPS.

Teraz už len stačí otvoriť aplikáciu, v ktorej sa vám zobrazí klasická google mapa, nájsť si ľubovoľnú polohu a kliknúť na tlačidlo play. O nastavenej polohe sa vám zobrazí informácia aj v notifikačnej lište. Teraz ak napríklad otvoríte aplikáciu Mapy, alebo nejakú inú aplikáciu ktorá využíva GPS, ukáže vám, že sa nachádzate na nastavenom mieste. Takto môžete polohu zdieľať napr. aj cez Viber, WhatsApp, Facebook a podobne.

Ak chcete polohu zrušiť, v aplikácii Fake GPS kliknite na tlačítko pauzy. Musel som ešte v nastaveniach pre vývojárov zrušiť nastavenie Fake GPS pre simulovanú polohu a znova mi ukazovalo moju reálnu polohu.

Fake GPS location download