Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako merať spotrebu prenesených dát pri obmedzenom internetovom pripojení

Ako kontrolovať množstvo prenesených dát, pri obmedzenom mobilnom pripojení..

Ak využívate mobilný internet v počítači, určite sa vám zíde program na kontrolu prenesených dát. Ak sa na internet pripájate pomocou telefónu, tak si množstvo dát viete merať aj priamo v ňom, teda aspoň v tých lepších, ale aj tak, keď sa pripájate na mobilný internet v počítači, určíte sa vám hodí program NetWorx. Jednoducho si viete zobraziť graf, kde vidíte, či sa práve prenášajú nejaké dáta, viete si nastaviť dátový limit a tiež upozornenia pred prečerpaním limitu. Keďže mobilný internet je dátovo obmedzený, po pripojení k počítaču sa môže limit rýchlo vyčerpať, preto je dobre mať ho pod kontrolou . Program je zadarmo, je v slovenčine a má jednoduché ovládanie a môžete si stiahnuť aj portable verziu (bez nutnosti inštalovať).

Ako na to:

Po nainštalovaní a spustení programu sa vám zobrazí tray ikonka, na ktorú kliknite a vyberte možnosť nastavenie. Dôležité je nastaviť, ktoré pripojenie sa má monitorovať. V nastaveniach si preto vyberte v položke monitorované pripojenie pripojenie, ktoré chcete mať pod kontrolou. V ďalších nastaveniach si viete nastaviť vzhľad grafu, môžete tiež nastaviť kedy vám nabieha nový paušál, upozornenia a iné nastavenia. Graf si viete zobraziť aj priamo v tray ikonke, alebo v taskbare.

 

 

 

Dvojitým kliknutím na ikonku programu sa vám zobrazí priehľadná štatistika prenesených dát.

Pre nastavenie limitov kliknite pravým tlačítkom na tray ikonku a vyberte možnosť nastavenie limitov. Tam si môžete nastaviť denný, týždenný, alebo mesačný limit a tiež množstvo prenesených dát.

Tento program spĺňa všetko čo som od programu očakával a navyše to je freeware, takže určite odporúčam. Alebo poznáte niekto niečo lepšie? 🙂

Download

Stiahnuť si tam môžete aj portable verziu.

Zdieľať na:

  • Ondrej

    Mňa by len zaujímalo, či ešte dnes má niekto obmedzený internet – čo sa týka počítača, alebo notebooku. Ja som sa naposledy pripájal cez mobil asi pred 5 rokmi…ale jasné keď musíš tak musíš…Inak zaujímavý program pre sledovanie koľko toho človek posťahuje z netu 😀

    http://software-elektronika.blogspot.sk/

    • blog4all

      Ano ma, teda ak nepocitam ten „neobmedzy“ internet od operatorov, ked po par GB znizia rychlost na minimum. Napriklad ak idem s notebookom niekam na chatu, ale mimo domu, kde viem ze nieje internet, tak sa pripajam cez mobil, pripadne 3g modem. Vtedy sa to hodi. A tiez niektori poskytovatelia internetu maju FUP, takze sa to moze hodit aj pri tom.

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch