Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako jednoducho sledovať Hulu, Fox, ABC, Netflix a iné stránky, aj bez použitia proxy, alebo VPN

Jednoduchý návod ako sa dostať na stránky Hulu, Fox, ABC, Netflix, CBS a iné, bez inštalovania nejakého programu, nutnosti sa niekam registrovať a bez obmedzenia rýchlosti, alebo dát.

Stránky Hulu, Fox, ABC, Netflix, CBS podporujú iba niektoré krajiny, väčšinou US, alebo UK. Na týchto stránkach môžete sledovať celé epizódy seriálov, filmy a podobne. Už tu bolo zopár návodov, ako to obísť, napríklad cez nejakú free VPN službu, napr. HotSpot Shield. To má však veľa nevýhod, musíte inštalovať nejaký software, máte obmedzenú rýchlosť a tiež dáta. Ale nedávno som narazil na nový, oveľa jednoduchší spôsob, ktorý ponúka stránka tunlr.net tvunblock.com. Nemusíte sa nikam registrovať, nič inštalovať, stačí, ak si v počítači ručne nastavíte DNS IP adresu, ktorú nájdete na stránke a bez problémov sa na tieto stránky dostanete, pritom nemáte rýchlosť obmedzenú žiadnou VPN, alebo nejaký dátový limit.

Update: 

Stránka tunlr.net vás už pri registrácii presmeruje na unblock-us.com, ale služba je už po novom platená, $5 na mesiac. Stále však existuje alternatíva, ktorá funguje zadarmo. Stačí si zmeniť DNS na DNS zo stránky tvunblock.com  a spomínané stránky vám budú fungovať. Ak chcete aby vám to fungovalo na inom zariadení, kde si neviete zmeniť DNS ako v počítači, tak si môžete nastaviť DNS v routri.

 

Ako na to:

Otvorte si centrum sietí a kliknite na zmenu adaptéra. Tam nájdete vaše lokálne pripojenie. Na to kliknite pravým tlačítkom a vyberte možnosť vlastnosti.

Kliknite na internet protocol version 4 a znova vlastnosti. Tu si zaškrtnite použiť tieto adresy serverov DNS a nastavte IP adresy zo stránky tvunblock.com . Teraz stačí, ak reštartujete internetový prehliadač a všetky spomínané stránky by vám mali fungovať.

tvunblock5


Na jednoduché a rýchle nastavovanie DNS môžete použiť aj program ktorý som tu už spomínal dávnejšie, v návode Ako jednoducho a rýchlo meniť nastavenie sieťového pripojenia 🙂

tvunblock3

Seriály na týchto stránkach sú v angličtine, aj keď to nieje najlepšie riešenie, ale kto by chcel, tak titulky si vie zobraziť pomocou tohto návodu, Ako sledovať hocijaký online film, alebo seriál aj s titulkami.

tvunblock.com