Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako jednoducho prenášať kopírovaný text z počítača do mobilu, tabletu, alebo medzi inými zariadeniami

Prenášajte jednoducho kopírovaný text z počítača do mobilu, tabletu, alebo iného zariadenia.clipbrd_icon

Určite ste zažili situáciu, keď ste chceli nejakú stránku z počítača otvoriť v mobile, alebo tablete a museli ste ju ručne prepisovať. To sa dá jednoducho vyriešiť aplikáciou Clipbrd, ktorá vám synchronizuje vašu schránku so všetkými vašimi zariadeniami, na ktorých si ju nainštalujete. Môžete tak jednoducho kopírovať a vkladať ľubovoľný text, či už z počítača na iný počítač, mobil, tablet a podobne. Na Clipbrd budete potrebovať zariadenie s Androidom, alebo počítače s prehliadačom Chrome.

Ako na to:

Aplikáciu nájdete na Google Play, ak ju chcete nainštalovať na zariadenie s Androidom, alebo v Chrome Web Store, ako doplnok pre prehliadač Chrome . Po nainštalovaní Clipbrd sa musíte zaregistrovať. Stačí zadať váš email a heslo. Nie je potrebná žiadna aktivácia. Aplikácia je úplne jednoduchá, môžete si v nej vypnúť, alebo zapnúť synchronizáciu a v nastaveniach nastaviť, či chcete dostávať notifikácie o prijatom texte. Túto aplikáciu si nainštalujte aj na ďalších zariadeniach a ak sa prihlásite rovnakým emailom, môžete tak jednoducho kopírovať text medzi rôznymi zariadeniami.

V prehliadači Chrome si stačí nainštalovať rozšírenie Clipbrd a prihlásiť sa rovnakými údajmi. Po nainštalovaní sa vám na lište zobrazí ikonka, pomocou ktorej viete synchronizáciu vypnúť/zapnúť. Ak máte synchronizáciu zapnutú, synchronizuje sa všetok text, ktorý skopírujete do schránky. Nemusí to byť text z prehliadača, ale z ľubovoľného programu, či už Word, alebo iného.

clipbrd1

clipbrd2

Synchronizáciu môžete kedykoľvek vypnúť aj v aplikácii v mobile, alebo v ktoromkoľvek zariadení. Ak je synchronizácia povolená a máte zapnuté notifikácie, po skopírovaní textu napr. v počítači, vám v mobile vyskočí upozornenie, aj s počtom prijatých znakov.

clipbrd3

Existujú aj alternatívy, ako napríklad Pusbullet, ten ponúka aj množstvo iných funkcií, ale možno práve preto dá niekto prednosť jednoduchšej alternatíve.

Clipbrd Chrome
Clipbrd Android

Zdieľať na: