Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako jednoducho posielať cez internet aj veľké súbory, bez nutnosti sa niekam registrovať

Ako poslať svojím známym aj veľký súbor cez internet, rýchlo a jednoducho, bez toho aby ste sa niekam museli registrovať, alebo niečo nové inštalovať.

Ešte aj dnes nieje posielanie veľkých súborov cez internet také jednoduché. Emailom pošlete maximálne tak 15, možno 20MB súbor, čo je často dosť málo. Potom máte na výber iné možnosti ako napr. ICQ, alebo Skype, čo funguje celkom dobre, ale nie každý používa klienta ktorého používate aj vy. Potom tu sú rôzne služby, ako uloz.to, rapidshare a podobne, kam môžete nahrať svoje dáta, ale súbor musíte najprv uploadnuť na nejaký server a potom poslať odkaz tomu kto ho chce stiahnuť. Tento súbor ostáva na serveri, kým ho nevymažete, alebo sa nevymaže automaticky.

A teraz jednoduchší spôsob. Nepotrebujete inštalovať žiadny program, nikam sa registrovať. Stačí si otvoriť stránku Just Beam It. Táto stránka slúži na sprostredkovanie spojenia medzi užívateľmi. Súbory sa nikam neukladajú a môžete posielať súbory do veľkosti 2GB. Funguje to jednoducho, stačí keď si otvoríte stránku just beam it a tam vložíte súbor ktorý chcete niekomu poslať. Funguje tam aj funkcia drag n’ drop, takže stačí súbor chytiť myškou a ťahať na okno so stránkou. Potom sa vám ukáže odkaz, ktorý odošlete tomu, komu chcete tento súbor poslať. Po otvorení tohto odkazu sa mu automaticky spustí sťahovanie.

Ako na to:

Otvorte si stránku Just Beam It a súbor jednoducho myškou pretiahnite na stránku, alebo klasicky cez prieskumníka, kliknutím na select file.

Hneď sa vám zobrazí odkaz, ktorý pošlite tomu komu chcete súbor odoslať.

Potom čo on otvorí tento odkaz, spustí sa vám odosielanie a jemu začne súbor sťahovať. Počas prenosu stránku nesmiete zavrieť, inak sa spojenie preruší a musíte posielať odznova.

Just Beam It.
Pre vyššiu bezpečnosť môžete tiež využívať aj https protokol
Just Beam It – https