Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako jednoducho posielať cez internet aj veľké súbory, bez nutnosti sa niekam registrovať

Ako poslať svojím známym aj veľký súbor cez internet, rýchlo a jednoducho, bez toho aby ste sa niekam museli registrovať, alebo niečo nové inštalovať.

Ešte aj dnes nieje posielanie veľkých súborov cez internet také jednoduché. Emailom pošlete maximálne tak 15, možno 20MB súbor, čo je často dosť málo. Potom máte na výber iné možnosti ako napr. ICQ, alebo Skype, čo funguje celkom dobre, ale nie každý používa klienta ktorého používate aj vy. Potom tu sú rôzne služby, ako uloz.to, rapidshare a podobne, kam môžete nahrať svoje dáta, ale súbor musíte najprv uploadnuť na nejaký server a potom poslať odkaz tomu kto ho chce stiahnuť. Tento súbor ostáva na serveri, kým ho nevymažete, alebo sa nevymaže automaticky.

A teraz jednoduchší spôsob. Nepotrebujete inštalovať žiadny program, nikam sa registrovať. Stačí si otvoriť stránku Just Beam It. Táto stránka slúži na sprostredkovanie spojenia medzi užívateľmi. Súbory sa nikam neukladajú a môžete posielať súbory do veľkosti 2GB. Funguje to jednoducho, stačí keď si otvoríte stránku just beam it a tam vložíte súbor ktorý chcete niekomu poslať. Funguje tam aj funkcia drag n’ drop, takže stačí súbor chytiť myškou a ťahať na okno so stránkou. Potom sa vám ukáže odkaz, ktorý odošlete tomu, komu chcete tento súbor poslať. Po otvorení tohto odkazu sa mu automaticky spustí sťahovanie.

Ako na to:

Otvorte si stránku Just Beam It a súbor jednoducho myškou pretiahnite na stránku, alebo klasicky cez prieskumníka, kliknutím na select file.

Hneď sa vám zobrazí odkaz, ktorý pošlite tomu komu chcete súbor odoslať.

Potom čo on otvorí tento odkaz, spustí sa vám odosielanie a jemu začne súbor sťahovať. Počas prenosu stránku nesmiete zavrieť, inak sa spojenie preruší a musíte posielať odznova.

Just Beam It.
Pre vyššiu bezpečnosť môžete tiež využívať aj https protokol
Just Beam It – https

Zdieľať na:

 • Na odosielanie velkych suborov bez registrcie odporucam http://www.sipuj.sk…je to rychle a bezplatne…okrem toho je tam aj moznost sa registrovat a potom je odosielanie suborov ESTE JEDNODUCHSIE…staci zaskrnut prijemcov, vybrat subory a poslat…naozaj odporucam

 • janci ma pravdu…aj taky antitalent do pocitacov ako ja sa na stranke http://www.sipuj.sk na odosielanie velkych suborov hravo vyzna…okrem toho je velmi pekna 😉 …ja uz mailovu adresu pomaly ani nevyuzivam, pretoze vsetko je v tej stranke obsiahnute

 • Ake maximalne velke subory mozem cez http://www.sipuj.sk odosielat?

  • No ak sa registrujes na http://www.sipuj.sk tak mozes bezplatne odosielat prakticky neobmedzene velke subory…na zaciatku mas scharnku o velkosti 200MB ale kadzdy pridany uzivatel k tvojim priatelom ti ju navysi o 20MB…moja schranka ma aktualne 4560MB 😀 …ale ak xces mozes odosielat subory aj bez registracie do velkosti do 180MB.

 • Jakub Havlíček

  Ja používam http://www.myairbridge.com. S touto online službou je možné poslať úplne zadarmo a bez registrácie až do 20 GB.

  • blog4all

   Podobnych stranok je vela, ale vdaka za tip, kedze niektore po case prestanu fungovat…

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch