Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako automaticky synchronizovať vybraný Dropbox adresár s mobilom

Automatická synchronizácia Dropbox adresára medzi vaším PC a mobilom, alebo tabletom. Všetky dáta, ktoré nahráte do adresára v počítači, sa vám automaticky stiahnu aj do mobilu a naopak, všetky dáta v telefóne, ktoré budú ukladané do vybraného adresára, automaticky budú uploadované do Dropboxu.dropsync_icon

Dropbox používam dosť často, ak potrebujem rýchlo z mobilu do PC prekopírovať nejaké fotografie, alebo iné súbory. Stačí dať zdieľať vybrané súbory do aplikácie Dropbox, vybrať adresár a v počítači sa súbory automaticky stiahnu. To však v oficiálnej aplikácii funguje len jednosmerne. Súbory sa vám nesťahujú automaticky do mobilu, ale po otvorení aplikácie si môžete ľubovoľné súbory zo svojho Dropboxu stiahnuť. Samozrejme celý Dropbox by som do mobilu dával zbytočne, ale mohla by tam byť aj možnosť synchronizovať vybraný adresár. Niekedy to je zbytočne zdĺhavé hľadať v Dropbox aplikácií nejaký súbor a dávať ho exportovať. A práve na obojsmernú synchronizáciu slúži aplikácia Dropsync. Pomocou nej si môžete nastaviť niektorý z adresárov, aby sa synchronizoval s mobilom automaticky, tak ako to je napr. medzi počítačmi. Čo nahráte do adresára v počítači, to nájdete aj v mobile. Aplikácia mi zatiaľ funguje bezproblémovo a pre tých čo nemajú radi angličtinu , tak je aj v slovenčine :). Môžete ju používať napríklad na automatické uploadovanie fotografií do PC, alebo na jednoduché posielanie súborov do mobilu.

 

Ako na to:

Po spustení aplikácie Dropsync sa vás spýta, či chcete prepojiť aplikáciu s vaším Dropbox účtom (ak máte nainštalovanú Dropbox aplikáciu), tak to potvrďte. V ďalších krokoch si vyberte adresár v mobile, alebo na karte, ktorý sa bude synchronizovať a v nasledujúcom kroku aj adresár v Dropboxe.

Synchronizáciu môžete nastaviť aj jednosmernú, napr. iba z mobilu do PC. Obojsmerná funguje klasicky, čo zmažete v synchronizovanom adresári v počítači, zmaže sa aj v mobile…

dropsync4dropsync1dropsync2dropsync3
V nastaveniach si potom viete nastaviť, či sa má adresár synchronizovať iba ak ste na wifi, prípadne povoliť len vybrané siete, ako často sa má synchronizovať, veľkosti súborov a iné. Free verzia aplikácie vám dovolí z mobilu uploadovať súbory max do 8 MB. Vo väčšine prípadov by to malo stačiť, aspoň čo sa týka z mobilu do PC. Tak či tak, ak potrebujete raz za čas väčší súbor, pošlete si ho do Dropboxu klasicky. Z PC do mobilu to obmedzené nie je, takže akýkoľvek veľký súbor nahráte v počítači do adresára, stiahne sa aj do mobilu. Ďalej čo vám ponúka pro verzia, tak je inteligentné zisťovanie zmien v adresári, teda nie iba v nastavených intervaloch. Ale vo free verzii to viete vyriešiť napríklad widgetom, na ktorý stačí kliknúť a prebehne synchronizácia. Alebo potom automaticky prebehne v nastavenom intervale.  Pro verzia tiež ponúka možnosť synchronizovať viac priečinkov.

dropsync dropsync(2) dropsync(3)
Download Dropsync

Post Tags - , ,