Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako automaticky synchronizovať údaje z mobilu priamo do počítača

Aktualizujte si svoje údaje z mobilu priamo do PC bez použitia nejakého cloudu, registrácie, alebo internetu.daemonsync_icon


Ak chcete mať svoje fotografie, videá, alebo iné súbory stále zálohované v počítači, bez toho aby ste ich museli uploadovať na nejaký server tretej strany, či už Dropbox, Google Drive, alebo iné, vyskúšajte aplikáciu Daemon Sync – Offline Backup. Aplikácia vám bude automaticky synchronizovať vaše údaje, stále keď bude PC a mobil pripojený v jednej sieti. Dáta sa prenášajú priamo z mobilu do vášho počítača. Ak chcete, adresár môžete zdieľať s ďalšími zariadeniami vo vašej sieti. Aplikáciu si môžete stiahnuť pre Android aj iOS.

 

Ako na to:

V počítači si nainštalujte program Daemon Sync, ktorý vám vytvorí server. Do nastavení servera sa dostanete cez prehliadač, stačí spustiť program, alebo cez ikonku na lište, odkiaľ máte rýchly prístup k niektorým funkciám. V nastaveniach si potom môžete nastaviť meno a heslo pre prístup do nastavení, adresár kde sa majú ukladať prenesené dáta, povolené zariadenia a pár ďalších nastavení. Potom stačí server iba zapnúť.

daemonsync1

daemonsync2daemonsync3
V mobile si nainštalujte aplikáciu Daemon Sync. Nastavenia aplikácie sú jednoduché, môžete tam zvoliť priečinky, ktoré chcete synchronizovať s počítačom, ako často má spúšťať synchronizácia, či chcete synchronizovať iba pri nabíjaní a podobne. Ak na počítači vo vašej sieti máte spustení server, aplikácia ho automaticky vyhľadá. Pri prvom spojení so serverom musíte zadať PIN, ktorý sa vám zobrazí po otvorení nastavení v počítači.

 

daemonsync4
Cez aplikáciu si môžete prezerať uploadnuté údaje na serveri (samozrejme len ak je zapnutý a ste pripojený v rovnakej sieti). Synchronizovať z mobilu do PC môžete ľubovoľné súbory, ale z mobilu môžete na serveri pozerať iba fotky a videá (možno sa to časom zmení).

Ako backup to funguje dobre, v podstate ani neviete, že to máte nainštalované, notifikácie si viete povoliť, alebo vypnúť a v počítači tak máte stále aktuálne fotografie, videá, prípadne iné údaje. Aplikácia je zadarmo na súkromné účely.

Android aplikáciaDomovská stránka – server pre Windows, Linux, alebo MAC server

Zdieľať na:

Post Tags - , ,
  • Thanks for sharing, Coolmuster Android Transfer could also help, we can use it to transfer almost everything from android phone to computer, google it yo know more info

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch