Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako aj naďalej používať starý chat na Facebooku

Chatujte na Facebooku ako doteraz, na starom chate.

Množstvo ľudí sa sťažuje na nový chat. Na pravej strane sa vám zobrazí sidebar, podobný ako doterajší chat, avšak nezobrazí sa v ňom iba zoznam online priateľov, ale len nejaký pomiešaný zoznam online, aj offline priateľov, v ktorom nemôžete ani scrollovať. Pri minimalizovaní chatu vidíte koľko priateľov je online, ale nevidíte ich všetkých naraz, ako to bolo doteraz. Takže ak chcete vedieť či je niektorý z priateľov online, tak sa musíte prihlásiť na chat a napísať meno priateľa do vyhľadávania a podľa toho či je pri ňom zelená bodka, tak vidíte či je online alebo nie.

Veľa užívateľov využíva na chat nejaký alternatívny program, napríklad účet sa dá prepojiť so Skypom, alebo ICQ a podobne. Ak však chcete ostať pri chate a nepáči sa vám nový vzhľad, stačí ak si otvoríte chat na novej karte, alebo v novom okne prehliadača. Stačí kliknúť na tento odkaz – otvoriť starý chat. Otvorí sa vám nové okno, v ktorom budete mať iba chat, taký, aký ste mali doteraz, čiže budete vidieť len online priateľov. Najprv musíte byť online na novom chate a tak kliknúť na odkaz.

Ak chcete minimalizovať nový „chat“, alebo dať sa offline, stačí kliknúť na ikonku nastavení a zaškrtnúť hide sidebar, available on chat.

Nie je to najlepšie riešenie, ale využívať starý chat sa takto dá, aspoň dočasne. Snáď to Facebook ešte upraví, aby boli užívatelia spokojný. Už viackrát pripravil zmeny, ktoré sa množstvu užívateľov nepáčili, no nakoniec si museli zvyknúť. Ale je len otázka času dokedy ich to bude baviť. Možno je čas vyskúšať niečo nové, Google+ 🙂

Facebook chat

Tí, ktorý používate Chrome, môžete vyskúšať rozšírenie Revert Old FB Chat.

Vo Firefoxe a v Chrome by to malo fungovať aj pomocou tohto skriptu. Vo Firefoxe musíte mať nainštalované rozšírenie Greasemonkey. Mne osobne sa potom nechce otvoriť chat, tak to nepoužívam, ale vraj to funguje 🙂

Pozrite tiež návod Ako skryť offline priateľov z Facebook chatu a jednoduchšie vkladať smajlíkov.

Post Tags - , , ,